Pavel Hapal: Tým má velký potenciál

Foto: První letošní trénink na hřišti má Baník za sebou a trenér Pavel Hapal. Zdorj: FC Baník Ostrava

První letošní trénink na hřišti má Baník za sebou a trenér Pavel Hapal má řadu důvodů ke spokojenosti. Hovoří o nich v následujícím rozhovoru.

Trenére, na prvním tréninku chyběli Daniel Tetour a Srdjan Plavšič. Proč?

Tety měl už v závěru sezony potíže s kolenem, proto jsme mu dali větší pauzu. Věřím, že se do toho do začátku sezonu dostane. A Plavša se k nám úterním tréninkem připojí.

Počítáte s tím, že Srdjan Plavšič zůstane i pro jarní část sezony v Baníku?

Moje informace je ta, že by měl zůstat. Slavia opci neuplatnila, takže by měl být naším hráčem až do léta. Jsem spokojený. Od prvopočátku tady dělal velice dobrý dojem. Byl naším rozdílovým hráčem a věřím, že tomu tak bude i nadále.

Počítáte i s Ladislavem Almásim?

Podle informací, které mám, věřím, že zůstane. Teď ho hlavně musíme dostat do tréninkového zatížení, protože taky laboroval s onemocněním a bral antibiotika. Jinak jsme ale až na drobné potíže, které měl například Nemanja Kuzmanovič, zdraví, takže doufám, že do začátku sezony budeme všichni v pořádku. Až na Laca Takácse, tam je to bohužel asi dlouhodobějšího rázu. S Lacem Takácsem pro jarní část asi počítat nemůžeme.

Zimní přípravu s týmem naplno zahájil také Matěj Šín, co na to říkáte?

Jsem hlavně rád, že je zdravý a připojil se k nám. Co se týká třeba fyzických testů, mile mě překvapil, protože patřil k těm lepším hráčům.

Jak je na tom Jaroslav Svozil?

Ještě trénuje individuálně, on sám se ještě u těch silových a odrazových věcí necítí, takže tady bude potřeba ještě trochu trpělivosti.

Do kádru Baníku zatím nikdo nepřibyl…

Žádné zásadní změny jsem nechtěl, protože si myslím, že v tomto týmu dřímá velký potenciál. Má kvalitu, chtěli bychom posílit snad jen na jednom postu.

Na kterém?

Chceme zkvalitnit defenzivu, tam jsme přece jen nebyli tak silní, takže by se jednalo o defenzivního hráče.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava