23. ročník veletrhu cestovního ruchu Dovolená vás bude inspirovat, pohladí vaše chuťové pohárky a přinese spoustu zábavy!

Jak se cestuje hotelbusem Afrikou nebo Jižní Amerikou? Kam vyrazit s dětmi? Hledáte dobrodružství a adrenalin? Toužíte po dovolené u moře? Nebo jen nevíte, kam se letos vyrazit? Veletrh Dovolená na Černé louce v Ostravě je tím pravým místem kam vyrazit. Kdy? 28.–29. února 2020.

Dovolená je největším veletrhem cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Cestovní kanceláře a agentury nabídnou pobytové i poznávací zájezdy do zahraničí i tuzemska, zástupci měst a turistických informačních center představí krásné kouty České i Slovenské republiky, zahraniční hosté nabídnou krásy Polska, soukromé organizace předvedou svá wellness centra, zážitkové resorty a gastro speciality. Těšte se na soutěže o atraktivní ceny jako jsou zájezdy či zvýhodněné pobytové balíčky.

Co vás čeká? Krom novinek a informací z oblasti cestování, zážitkové i kulturní turistiky, lázeňství či wellness, zažijete bohatý doprovodný program probíhající na 2 scénách plný zajímavých osobností.

Hlavní scéna nabídne Česko-japonské kulturní centrum, které předvede ukázky karate, kendó, iaidó, seznámí vás s japonskou kuchyní a cestovatelskými zážitky (Jak se cestuje stopem po Japonsku). Unikátní projekt nedalekého Oderska Krajina břidlice vás seznámí s historii těžby břidlice v krajině Nízkého Jeseníku. Moravskoslezský kraj představí Technotrasu, unikátní projekt sledující stopy technických památek Severní Moravy a Slezska. V pátek 28.2. od 13:00 proběhne přednáška Natalie Stefanové o životě a krásách Ukrajiny, instagramerky a mladé cestovatelky Deny & Carol vám v pátek od 14:00 ukáží, jak se levně cestuje napříč velkými městy USA. V sobotu 29.2. 13:40 se těšte na horolezce a senátora Leopolda Sulovského, který jako jeden z mála Čechů zdolal nejvyšší horu svět Mt. Everest a který vám představí krásy nejvyšší hory Jižní Ameriky, Acocangui. Hned poté vám Jana a Daniel Urbanovi povykládají o své dlouhé cestě Škodou 100 do Mongolska.

CK Pangeo tours pro vás připravilo program druhé scény, Pangeo stage. Zkušení cestovatelé vás provedou Národními parky Patagonie, Peru a Bolívie – dědictví Inků, Islandem – zemí ohně a ledu, Mexikem – za tajemstvím Mayů, Irskem, Skotskem, Jižní Afrikou a Jižní Amerikou – z Limy na rovník, Peru, Ekvádor. Stage nabídne unikátní gastronomickou akci Takhle chutná Jižní Amerika, kde vám na grilu zvaném „parilla“ budou připravovány argentinské steaky.

Že stojí za to se vypravit do nedalekého Polska a navštívit blízké výletní cíle, cyklotrasy, památky UNESCO nebo jeho historická místa ukáže prezentace, kterou připravila Śląska Organizacja Turystyczna. Inspiraci pro aktivní dovolenou na kole nebo lodi naleznete u Chorvatského turistického sdružení. Trnavský kraj zážitků představí jedinečná místa, gastronomii, cyklistiku, přírodu, kúpele a v neposlední řadě historii tohoto bohatého kraje.

Veletrhu se zúčastní zástupci turistických informačních center sdružených v organizaci A.T.I.C. ČR jako jsou např. Ostrava, Frýdek-Místek, Pražská informační služba, Kroměříž, Ústí nad Labem, Olomouc, Kutná Hora, Mikulčice, Vyšší brod, Kolín, Třebechovice pod Orebem či svazek obcí údolí Desné. Z krajů a regionů se budou prezentovat Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Rýmařovsko, Vysočina Tourism, Lašská brána Beskyd, turistické destinace Východní Morava, Destinační společnost Východní Čechy i Středočeská centrála cestovního ruchu. Nebudou chybět ani zástupci sdružení Českého dědictví UNESCO. Využijte této příležitosti a zeptejte se těch nejpovolanějších na informace a tipy o destinacích, které vás lákají.

Cykloklub Znojmo připraví pro děti MŠ a ZŠ dopravní testy, kvízy, omalovánky, které hravou formou prověří znalosti bezpečné jízdy. Pro malé návštěvníky budou přichystány šlapací kárky, jízda zručnosti na koloběžkách a pro dospělé také cyklistické kuriozity.

Generálním partnerem veletrhu je Moravskoslezský kraj. Mediálními partnery veletrhu jsou OstravaInfo, Turistický informační magazín TIM, Travel Guide.sk, Joma Travel, Turistický dvouměsíčník Travel profi, Turistika.cz, Svět letenek a cykloturistická aplikace Na kole i pěšky.

Termín konání: pátek 28.2. 2020 10:00–18:30, sobota 29.2. 2020 10:00–18:30
Místo konání: Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Vstupné:
Veletrh Dovolená probíhá souběžně s Knižním festivalem Ostrava. Vstupenka na Dovolenou platí také na Knižní festival Ostrava. Vstupenky je možné zakoupit jak v předprodeji prostřednictvím poboček Ostravainfo nebo online a pak na místě během samotného veletrhu.

Jednodenní vstupné:
100,-    plné
50,-      snížené: děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů
240,-    rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)
30,-      hromadný vstup pro školy (min. 20 osob)

Dvoudenní vstupné:
180,-    plné
100,-    snížené
450,-    rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

Zdarma děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P.

Více informací na www.dovolenaostrava.cz , na facebooku @cerna.louka.ostrava