PORTUGALSKÝ VELVYSLANEC SE ZAJÍMAL O HISTORII OSTRAVY

Velvyslanec Portugalska Luis de Almedia Samapio navštívil v úterý 25. února Ostravu. Na radnici jej přijali primátor Tomáš Macura a náměstek Zbyněk Pražák.

Nově jmenovaný portugalský velvyslanec přijel do Ostravy 25. únoru hodinu po poledni. „Jsem v Ostravě vůbec poprvé. Cestovali jsme autem dálnicí, která se opravuje,“ usmál se velvyslanec.  Potvrdil, že se zajímal o historii Ostravy. Zaujal jej nález uhlí, pozdější rozvoj města i útlum těžkého průmyslu v 90. letech.

Primátor Tomáš Macura hovořil o rozvoji města, o plánované moderní koncertní hale i o výstavbě dvou univerzitních budov Ostravské univerzity v centru města na pozemcích, které město univerzitě darovalo. Velvyslanec v této souvislosti připomenul, že na Ostravské univerzitě se plánuje výuka portugalštiny, která je nejen úředním jazykem jeho země, ale také Brazílie, takže otvírá možnosti směřované na Latinskou Ameriku. Zaujal jej také hudební festival Colours of Ostrava, protože na něm vystupovali i umělci z Portugalska.

(ab) Zdroj: Město Ostrava