Zaměřeno na mládež a alkohol

Dvacet mladistvých pod vlivem alkoholu, z toho dvě nezletilé dívky ve věku 13 a 14 let. Tak to jsou výsledky páteční akce zaměřené na konzumaci alkoholu mládeží, kterou realizovali ostravští strážníci ve spolupráci s Policií České republiky a OSPOD v městské části Moravská Ostrava a Přívoz a přímo v barech a podnicích na ulici Stodolní.

Akce probíhala ve dvou fázích. První proběhla ve večerních hodinách v šesti vytipovaných lokalitách městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které jsou strážníkům z místní znalosti známy jako místa, kde se setkává mládež. Druhá fáze pak proběhla v nočních hodinách v barech přímo na ulici Stodolní.

Během první fáze bylo zkontrolováno šest lokalit Moravské Ostravy a Přívozu. Strážníci zkontrolovali celkem 35 mladistvých. Zjištěny byly tři osoby pod vlivem alkoholu, z toho jedna třináctiletá dívka. Hladina alkoholu u kontrolovaných osob se pohybovala od 0,20 do 0,30 promile.

Ve druhé fázi se kontrola zaměřila na ulici Stodolní. Strážníci v sedmi podnicích a barech zkontrolovali celkem 85 mladistvých. Alkohol byl dechovou zkouškou zjištěn u sedmnácti kontrolovaných osob. Pod vlivem alkoholu byla rovněž jedna čtrnáctiletá dívka. Naměřené hladiny alkoholu se pohybovaly v rozmezí od 0,14 do 0,94 promile.

Nezletilé dívky byly předány rodičům. Případy se pak bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte.

V obdobných akcích budou s nadcházejícím létem ostravští strážníci pokračovat.