Zaměřeno na mládež a alkohol

Patnáct mladistvých pod vlivem s hladinou alkoholu od 0,11 do 1,71 promile. Tak to jsou výsledky akce zaměřené na konzumaci alkoholu mládeží, kterou realizovali v noci ze čtvrtka na pátek ostravští strážníci ve spolupráci s Policií České republiky a OSPOD ve vytipovaných lokalitách městské části Moravská Ostravy a v barech a podnicích na ulici Stodolní.

Akce probíhala ve dvou fázích. První proběhla ve večerních hodinách v osmi vytipovaných lokalitách městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, které jsou strážníkům z místní znalosti známy jako místa, kde se setkává mládež.

Během této první fáze strážníci zkontrolovali celkem padesát dva mladistvých. Zjištěno bylo sedm osob pod vlivem alkoholu

Druhá vlna kontrol pak proběhla v nočních hodinách v barech a podnicích přímo na ulici Stodolní. Strážníci společně s kolegy z Policie České republiky v jedenadvaceti podnicích a barech zkontrolovali celkem sto čtyřicet dva mladistvých. Alkohol byl dechovou zkouškou zjištěn u osmi kontrolovaných osob.

Naměřené hladiny alkoholu se pohybovaly v rozmezí od 0,11 do 1,71 promile. Nejvyšší hladinu alkoholu naměřil přístroj sedmnáctileté dívce při kontrole na ulici Stodolní.

Všemi případy se teď bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte.

V obdobných akcích budou ostravští strážníci i nadále pokračovat.