Vybavte své pejsky před Silvestrem známkou nebo čipem

Zaměstnanci psího útulku v Orlové – Lazech, který má na starosti orlovská městská akciová společnost SMO, prosí, aby lidé na konci roku věnovali větší pozornost označení svých psích kamarádů. Útulek v tomto období každoročně zaznamenává větší procento toulavých stresovaných psů. Důvodem je používání zábavní pyrotechniky.

„Vylekaní psi utečou svým majitelům a velkým problémem pak je, že nemají žádné označení. Psa neoznačeného ani čipem, ani známkou, těžko můžeme rychle předat majiteli,“ upozorňuje Jan Fábry z psího útulku.

Útulek také očekává na přelomu roku, a to již každoročně, nárůst počtu umístěných psů, které lidé pořídili blízkým jako neuvážený dárek. „Mrazivé počasí v zimním období navíc způsobuje, že lidé projevují menší zájem o adopci pejsků. Lidé, kteří uvažují o pěstounské péči psa, tuto záležitost obvykle odkládají a řeší ji až v jarních měsících. To v součtu znamená velký tlak na útulek,“ hodnotí ředitel SMO Jaroslav Vaněk s tím, že tedy prosí občany o zvážení adopcí.

Kapacita útulku je 29 kotců, z toho je 8 určeno pro nutnou karanténu. Z útulku je ročně předáno do péče pěstounům v průměru okolo 190 psů. Zájemci mohou i v období závěru roku přijít zpříjemnit pobyt pejskům v útulku tím, že je vezmou na vycházku. (ká)

Eliška našla novou rodinu

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se starají o opuštěná zvířata. Můj zvláštní dík patří zaměstnancům a ostatním spřáteleným lidem útulku v Orlové, Zimném dole, neboť

(nm)