Volejbalistky TJ Ostrava vyřadily z poháru chorvatské vicemistryně

Ostravský volejbalistkám se v evropském poháru daří. Po vítězství 3:0 nad OK Poreč v úvodním utkání 1. kola Challenge Cupu porazila TJ Ostrava chorvatské vicemistryně i v domácí odvetě. A znovu bez ztráty setu. Družstvo vedené trenérem Zdeňkem Pommerem mladším tak stvrdilo suverénní postup do druhého kola. V něm narazí ostravský celek na českého protivníka. Do cesty se Severomoravankám postaví KP Brno.

„Jsme velice spokojeni. Až na drobný výpadek ve třetím setu jsme měli celý zápas pod kontrolou,“ prohlásil trenér Zdeněk Pommer mladší, jenž byl v prosinci jmenován také hlavním koučem ženské volejbalové reprezentace. Zatím ale nebude mít na národní tým moc času, rád by účast ostravského družstva v Challenge Cupu prodloužil na maximálně možnou dobu. Pokud by jeho tým přes brněnského protivníka ve druhém kole postoupil, Ostrava by pak s velkou pravděpodobností zamířila do ruského Krasnojarsku. „Strašně rády bychom vyhrály a postoupily,“ ujistila Magdalena Zedníková, univerzálka ostravského týmu.

(pd) foto: Volejbalový klub TJ Ostrava

TJ Ostrava – OK Poreč 3:0 (17, 10, 21)
Rozhodčí: Rydland (Nor. ) a Nestěrenko kirill (Rus.)
čas: 74 min