VÍTKOVICE V PŘÍPRAVĚ POPRVÉ VYHRÁLY

S jedenácti využitými hráči a pouze s připravenými náhradníky, kteří se vrátili z náročného výběhu, dokázali fotbalisté Vítkovic v přípravě premiérově vyhrát. V Háji ve Slezsku porazili Valašské Meziříčí 1:0. Jediný gól zápasu zaznamenal Patrik Pavelka.

Vítkovice začaly třetí zápasový test zostra a prakticky hned z prvního povedeného útoku trefily Szotkowským tyč branky, kterou střežil nám dobře známý gólman Rohel.

Další dramatické momenty zápasu přišly až v závěru poločasu. Nejdřív se Patrik Pavelka prezentoval pohotovou ranou z hranice pokutového území, jež nakonec znamenala „jen“ rohový kop, aby o pár chvil později už dobíhal do správného místa po střele Marka Szotkowského, kterou gólman Valmezu jen vyrazil před sebe.

V prvním poločase musel ukázat kvality několikrát i brankář Vít Nemrava, jenž zprvu jistě sbíral míče po rohových kopech, aby nedlouho před přestávkou musel vytasit pohotový zákrok i proti střele ze střední vzdálenosti. Na konci úvodní části hry se pak v souboji jeden na jednoho dožadoval odpískání pokutového kopu Marek Szotkowski, avšak u hlavního rozhodčího pochopení nenašel.

Po pauze se častěji k brance tlačili hráči valašského Meziříčí, kteří měli i několik možností k vyrovnání, ale stejně tak i Vítkovice mohly přidat gólovou pojistku. Jenže Marek Szotkowski si v brejku sice dobře obhodil vybíhajícího brankáře soupeře, ale míč se nakonec dal až příliš daleko od nohy, a povedenou ránu Jakuba Kučery z přímého kopu zastavilo břevno.

Další utkání odehrají fotbalisté MFK Vítkovice v sobotu 8. července, ve Spytihněvi se od 16 hodin utkají se Zlínem.

MFK Vítkovice – TJ Valašské Meziříčí 1:0 (1:0)

Branka: 41. Pavelka. Sestava Vítkovic: Nemrava – Hlavsa, Honiš, Kotouč, Pavelka – Chlopek, Hruzík, Dramé, Karčmář, Kučera – Szotkowski.

(rj) text a foto: MFK Vítkovice