Vítězná Bílá sobota: Slovácko – Baník 0:1!

Foto: FC Baník Ostrava

Důležité tři body vybojoval Baník na hřišti Slovácka. Podruhé za sebou udrželi Slezané čisté konto, Eneo Bitri se prosadil gólově, takže po skončení zápasu platilo: Slovácko – Baník 0:1!

O úvodní střelecké pokusy se postarali Marek Havlík na jedné a Jan Juroška vzápětí na druhé straně. Oba přestřelili, obránce Baníku z nějakých dvaadvaceti metrů mnohem těsněji. Dokonce tak těsně, že Slezané reklamovali roh.

K tomu se však v 6. minutě propracovali domácí. Milan Petržela poslal míč na hranici šestnáctky, kam si odskočil Petr Reinberk, jeho střelu však obrana Baníku zablokovala.

Na první střelu na branku se čekalo do třinácté minuty, vypálil ji domácí Kim, Jiří Letáček ale pohodlně chytil.

Pokusy o útočné výpady Baníku eliminovali domácí v první fázi zápasu aktivním presinkem, získávali míče, a tak se Slezané v úvodu především bránili.

Ve 24. minutě ale Baník vytěžil z faktu, žen se dokázal z domácího tlaku vymanit, dva rohové kopy, a ten první mohl přinést gólovou radost. David Buchta totiž našel u přední tyče hlavičku Muhameda Tijaniho, ten zacílil přesně do šibenice, ale gólman Nguyen dokázal vyrazit!

O tři minuty později se na druhé straně uvolnil Vlastimil Daníček, z hranice šestnáctky vypálil, ovšem nepřesně.

Vzápětí přistrčil v šestnáctce Milan Petržela Janu Kalabiškovi, ten z úhlu vystřelil a těsně minul.

29. minuta přinesla další dobrou hlavičku Muhameda Tijaniho. Nguyen ji zpod břevna vytlačil na roh. Baník rohový kop rozehrál, k hlavičce se dostal Jiří Klíma, gólman Slovácka zázračně vyrazil. Jen ale k Eneovi Bitrimu, jenž balon bez váhání vrátil do sítě!

Blízko vyrovnání byl ve 35. minutě Daníček. Sinjavského oblouček mu na malém vápně přistál u nohou, Daníček ale zblízka přestřelil!

A za pět minut zahrozil Baník. David Buchta nacentroval, znovu našel Enea Bitriho, ten tlačil svou hlavičku k tyči, Nguyen k ní však doletěl a míč vyrazil na roh.

A přišla další šance domácích, kteří v šestnáctce Baníku zakombinovali takovým způsobem, že Hofmann hlavičkoval zblízka do takřka prázdné branky. Ale také on přestřelil!

Do druhého poločasu vstoupil Baník aktivně, v 55. minutě pálil nebezpečně Muhamed Tijani, Nguyen vyrazil přízemní šumivku na roh.

Baník ve druhé půli dlouho ovládal dění na hřišti, aktivní hrou nepřipustil domácí tlak, několik centrovaných míčů s jistotou pochytal Jiří Letáček a Slezané se naopak dostávali do zajímavých situací. V 68. minutě scházelo Jiřímu Klímovi málo, aby na malém vápně před odkrytou brankou skluzem dosáhl na nabídku Srdjana Plavšiće.

V 86. minutě předložil Ladislav Almási do šestnáctky Srdjanu Plavšičovi, ten si chtěl před malým vápnem pozici vylepšit, míč mu uskočil a Nguyen mu jej ukopl na roh. Z něj se zrodila další gólovka, Ladislav Almási zamířil hlavou do břevna!

Baník ale litovat nemusel, tři důležité body uhájil!

Statistiky:

Poločas: 0:1
Branky: 30. Bitri. Rozhodčí: Nehasil – Volf, Matoušek, VAR: Adámková. ŽK: 19. Buchta, 79. Cadu, 84. Šehić, 90. Letáček.
Diváci: 6250

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava