V Hrabůvce bude patnáctiminutový novoroční ohňostroj

Foto: Městský obvod Ostrava-Jih, Lubomír Pavelčák,

Novoroční ohňostroj začne u kruhového objezdu v Hrabůvce v 18 hodin. Předcházet mu budou od 17.55 hodin slavnostní proslov a státní hymna.

Zábava ovšem začne už dříve. Od 15 do 22 hodin chystají DJs Fresh radia novoroční program na nedalekém Náměstí Ostrava-Jih, kde si zájemci budou moci rovněž vychutnat vybrané drinky na přípitek nebo zahřátí.

O působivé vykročení do roku 2024 se postará novoroční ohňostroj. Účastníci spatří ve výšce 80 až 100 metrů různobarevné scénické obrazce. Postarají se o to tři základní odpaliště a šest pomocných. K rozmanitosti ohňostroje přispěje dynamický hudební podkres. Závěr v pyromuzikálním stylu doprovodí takzvané kulové pumy, jejichž průměrné rozprsknutí na nebi je 150 metrů.

Technická náročnost akce přinese změny v dopravě. Od 17.55 do 18.20 hodin nebudou po kruhovém objezdu projíždět automobily, zastaven bude i průjezd tramvají. V okolí ulic Horní a Dr. Martínka musejí řidiči i chodci od 17 do 19 hodin počítat s uzavírkou dopravy, výlukou autobusové dopravy (od 17 do 19 hodin) a výlukou tramvajového provozu (od 17.55 do 18.20 hodin).

(nm)