V Dopravním podniku Ostrava (DPO) skončila stávková pohotovost

Foto: DPO

Základní organizace odborového svazu DOSIA při DPO a.s. ukončila stávkovou pohotovost. Ta trvala od druhé poloviny prosince loňského roku. Důvodem pro její vyhlášení byly podle odborářů nové podmínky optimalizace autobusového a trolejbusového provozu, které doprovázely spuštění optimalizačního systému OPTIBUS s cílem zefektivnit provoz a výpravu.

Předseda ZO OS DOSIA při DPO a.s. Ivo Protivínský dodává: „Už jsme neviděli důvod setrvávat ve stávkové pohotovosti déle. Došlo k medializaci věci, prostřednictvím Dozorčí rady byli informováni zástupci města  a podařilo se nám dohodnout se zaměstnavatelem dílčí změny. Stávkovou pohotovost bychom ukončili i dříve, ale kvůli koronavirové pandemii jsme museli odložit naše oficiální zasedání.“

„Jsme rádi, že se situace uklidnila. Nový systém běží ve standardním provozu a slouží ku prospěchu. Našich řidičů si velmi vážíme a jsme rádi, že přínosný společný dialog nad zlepšováním fungování celého Dopravního podniku Ostrava mezi managementem a odbory bude i nadále pokračovat.“, doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.