Uvězněná ve vaně volala o pomoc

Foto: Statutární město Ostrava, městská policie

Začátkem týdne vyjížděla hlídka strážníků na základě telefonického oznámení přijatého na lince 156 do jednoho z bytů v domě s pečovatelskou službou na ulici Ivana Sekaniny v Ostravě-Porubě, ze kterého se ozývalo ženské volání o pomoc.

V podělí krátce po čtvrté hodině odpolední přijala operátorka linky 156 volání muže, který uvedl, že v jednoho z bytů domova s pečovatelskou službou na ulici Ivana Sekaniny v Porubě se ozývá volání ženy o pomoc.

Operátor na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta společně s další obyvatelkou domu přistoupila ke dveřím bytu, ze kterého se ozývalo volání o pomoc. Vzhledem k závažnosti situace, kdy mohlo dojít k ohrožení života nebo zdraví, strážníci vstoupili do bytu za pomoci náhradních klíčů.

Po vstupu do bytu strážníci nalezli ve vaně ležící 79letou seniorku. Ta strážníkům uvedla, že se jí udělalo slabo na nohy a sama nemohla vstát z vany. Proto volala o pomoc.

Strážnice nejprve pomohla seniorce obléknout si župan a následně pak společně s kolegou jí dopomohli z vany ven. Nezraněnou seniorku následně usadili do křesla obývacího pokoje a poté místo opustili.

S obdobným případem se ostravští strážníci nesetkali poprvé. V říjnu 2022 v Michálkovicích řešili případ 69letého seniora. Ten uvízl ve vaně a v té ležel bez pomoci tři dny.

Život mu tehdy zachránila sousedka, která telefonicky kontaktovala strážnici-okrskářku, kterou osobně znala z Michálkovic. Díky tomuto telefonátu a následné rychlé reakci strážníků se podařilo seniora zachránit.