TOMÁŠ MACURA NADÁLE POVEDE OSTRAVU

Zastupitelé města Ostravy na svém ustavujícím zasedání zvolili primátorem na další čtyřleté volební období stávajícího primátora Tomáše Macuru (ANO). Zvolili také náměstky primátora a členy Rady města.

V úvodu zasedání ustavujícího zastupitelstva všichni jeho členové složili slib. Poté zvolili nové vedení města. Stávající primátor Tomáš Macura byl navržen jako jediný kandidát na tuto funkci i v novém volebním období. Ve volbě získal od 54 přítomných zastupitelů 47 hlasů, tj. 85,47 % hlasů. „Děkuji všem za hlasy, i za ty, které přišly z opozičních lavic,“ poděkoval po volbě primátor Tomáš Macura. „Chci Ostravu posunout o kus dopředu a zrealizovat další projekty ze Strategického plánu rozvoje města Ostravy, které se týkají životního prostředí, architektury a dalších oblastí. Budu nadále klást důraz na hospodárnost, transparentnost a otevřenost radnice,“ uvedl Tomáš Macura.

Následně zastupitelé zvolili náměstky primátora Radima Babince, Kateřinu Šebestovou, Zuzanu Bajgarovou (všichni ANO), Martina Štěpánka (ODS), Andreu Hoffmannovou (Česká pirátská strana) a Zbyňka Pražáka (KDU-ČSL) a zbývající radní Martina Bednáře, Karla Malíka (oba ANO), Davida Witosze (Česká pirátská strana) a Zdeňka Nytru (ODS), který bude mít jako neuvolněný radní na starosti bezpečnost.

Koalice ANO 2011, České pirátské strany, ODS a KDU-ČSL má v 55členném zastupitelstvu 35 mandátů. Do opozičních lavic usedlo hnutí Ostravak, KSČM, SPD a ČSSD.

Nově zvolené vedení města Ostravy:
Tomáš Macura (ANO) – primátor (strategický rozvoj, dotace, doprava, dopravně-správní činnosti, krizové řízení, vnější a vnitřní kontrola, legislativně-právní činnost, veřejný pořádek)
Radim Babinec (ANO) – náměstek (majetek, veřejné zakázky, sdružené nákupy)
Kateřina Šebestová (ANO) – náměstkyně (životní prostředí, vodní hospodářství, IT, živnostenský úřad)
Zuzana Bajgarová (ANO) – náměstkyně (investice, stavební řád, hlavní architekt)
Andrea Hoffmannová (Piráti) – náměstkyně (školství, sport)
Martin Štěpánek (ODS) – náměstek (finance a rozpočet)
Zbyněk Pražák (KDU-ČSL) – náměstek (zdravotnictví, sociální oblast, volnočasové aktivity, kultura)
Martin Bednář (ANO) – radní
Karel Malík (ANO) – radní
David Witosz (Piráti) – radní
Zdeněk Nytra (ODS) – radní (bezpečnost)