Tísňová tlačítka Senior linky opět pomohla u zdravotních komplikací seniorek

Dvě seniorky se zdravotními komplikacemi si přivolaly strážníky pomocí aktivace tísňových tlačítek Senior linky poté, co se jim v jejich bytech zhoršil zdravotní stav. Projekt Senior linky tak opět prokázal, že pomáhá zachraňovat životy a zdraví ostravských seniorů.

Hned ke dvěma případům aktivace tísňového tlačítka Senior linky vyjížděli ostravští strážníci v uplynulých dnech.

K prvnímu případu vyjížděli strážníci v sobotu 3. června krátce po deváté hodině na ulici Volgogradská do Ostravy-Zábřehu. V jednom z bytů tam seniorka aktivovala tísňové tlačítko poté, co se jí neudělalo dobře a omdlela na toaletě.

Strážníci po příjezdu na místo vstoupili do bytu již otevřenými dveřmi. V ložnici na posteli nalezli 84letou seniorku, která strážníkům sdělila, že má silné bolesti hlavy, bolesti na prsou a špatně se ji dýchá. Strážníci podali seniorce vodu a setrvali s ní až do příjezdu zdravotníků, kteří seniorku převezli do nemocnice.

Druhý výjezd se uskutečnil v úterý 6.června před čtvrtou hodinou ranní. Strážníci spěchali znovu do Ostravy-Zábřehu. Tentokrát tam tísňové tlačítko v jednom z bytů na ulici Palkovského aktivovala 74letá seniorka.

Po příjezdu na místo na bouchání a zvonění strážníků nikdo nereagoval. Vzhledem k závažnosti situace strážníci využili svého zákonného oprávnění a vstoupili do bytu poté, co jej otevřeli hasiči.

Strážníci pak v bytě nalezli na zemi ležící zesláblou seniorku. Ta si stěžovala na silné bolesti nohou. Strážníci seniorku přikryli dekou a vyčkali společně s ní na příjezd zdravotníků, které přivolali na místo. Ti pak rozhodli o převozu seniorky do nemocnice.

Od začátku roku ostravští strážníci vyjížděli již ke sto čtyřiceti šesti aktivacím tísňového tlačítka Senior linky. Ve dvaceti případech pak na místo přivolali rovněž zdravotníky.

(ab)