Tak to je ON!!! Vánoční strom pro Ostravu bude letos živý

Vánoční strom pro Ostravu. l Zdroj: Ostravské vánoce

Ostrava už má svůj vánoční strom, do centra města přicestuje na speciálním návěsu příští pondělí. Slavnostní rozsvícení na Masarykově náměstí  dojde během posledního listopadového víkendu.

Smrk ztepilý teď měří přes 11 metrů, ale po svém usazení na Masarykově náměstí bude mít zhruba 10 metrů. Kvůli ohrožení kůrovcem by musel k zemi, takto ještě poslouží. ❤️

„Ostravské Vánoce jsou událostí celoměstského charakteru s ambicí nabídnout Ostravu jako lákavé místo k návštěvě i v době adventu. Cílem je propojit vánoční aktivity v centru města s programovou nabídkou dalších městských kulturních a jiných organizací,“ vysvětluje primátor statutárního města Ostrava Tomáš Macura.

Více míst konání a bohatší doprovodný program

Novinkou oproti minulým letům je zapojení nám. Dr. Edvarda Beneše., které se stane centrem tzv. partnerské klubové scény, kde se o program během adventních víkendů postarají postupně oblíbené ostravské kluby Dock, Etáž, Barrák Music Club a Klid a zároveň se na něj v nové podobě přemístí ledové kluziště.

„V letošním roce kluziště ve spolupráci s jeho provozovatelem, městskou společností Sareza, rozšíříme o atraktivní ledové chodníčky,“ prozrazuje náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová s tím, že by město do programu rádo vtáhlo také městské sportovní kluby. „Nevylučujeme ani možnost exhibičních vystoupení či zápasů. Vánoce obecně nejsou jen o kultuře, v adventním čase chceme dát prostor také milovníkům sportu,“ dodává Hoffmannová.

Hlavní scéna bude stejně jako v minulých letech umístěna na Masarykově náměstí. Zde se i letos mohou návštěvníci těšit na oblíbené vyhlídkové ruské kolo. Centrální prostor náměstí bude zdobit živý vánoční strom a v jeho okolí budou rozmístěny prodejní stánky s gastro sortimentem a drobným dárkovým zbožím s vánoční tématikou.

Pozadu nezůstane ani program na Jiráskově náměstí, kde ve spolupráci s partnerem akce OZO Ostrava vznikne dětská zóna pro rodiny s dětmi i další návštěvníky. Vánoční nálada zavládne také na Prokešově náměstí, které se letos co do vánoční atmosféry zcela promění. Původní výzdobu, jíž dominoval vánoční strom, nahradí jedinečná umělecká plastika dle návrhu renomované výtvarnice Eriky Bornové. Její instalace vznikne ve spolupráci s Markem Pokorným z Galerie Plato a Národním divadlem moravskoslezským.