Statutární město Ostrava vyhlašuje XIV. ročník ankety Senior roku 2020

Ostrava již popatnácté hledá svého Seniora roku; tuto tradiční anketu vnímá jako poděkování ostravským seniorům za jejich tvůrčí a životní energii a zapojení do života našeho města.

„Vyhlašováním  ankety ‚Senior roku‘ chceme všem ostravským občanům sdělit, že si našich seniorů vážíme, že jsme jim vděčni za  vytvořené hodnoty, které nám předali a které přispěly k rozvoji našeho města. Že jejich životní zkušenosti mohou pomáhat mladším generacím k širšímu pohledu na dění kolem nás. Vítáme  možnost jim touto formou  poděkovat za jejich aktivity, díky nimž se mohou také stát nominanty na získání tohoto titulu,“ řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Návrh na ocenění může do 15. října 2020 zaslat každý, kdo zná ve svém okolí mimořádně aktivního (v nějaké konkrétní oblasti) člověka staršího 65 let, s bydlištěm na území města Ostravy, který dodnes výjimečným způsobem přispívá ke zlepšení života společnosti. V přihlášce je třeba uvést jméno, příjmení, věk, adresu bydliště, telefonický nebo e-mailový kontakt na kandidáta, zdůvodnění nominace, jméno a kontakt na předkladatele.

Současně město vyhlásilo kategorii Klub seniorů roku 2020, do které mohou občané nominovat klub, organizaci či sdružení zaměřující se na aktivizaci seniorů, a o němž se domnívají, že je svou činností zajímavý či výjimečný. V případě nominace klubu pro seniory se uvede jeho název, adresa sídla klubu, jméno a kontakt na zástupce klubu, zdůvodnění nominace a kontakt na předkladatele.

Nominace je potřeba odeslat na adresu:

Magistrát města Ostravy, Kancelář primátora, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava nebo na e-mail: hskorova@ostrava.cz.

Na obálku nebo do e-mailu připište heslo Senior roku 2020 nebo Klub seniorů roku 2020.

V loňském roce se Seniorkou roku 2019 se stala dlouholetá předsedkyně krajské organizace Svazu důchodců České republiky, čtyřiasedmdesátiletá Anna Pinterová. Nejlepším seniorským klubem bylo vyhlášeno Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.