Spící ženu okradl přímo pod kamerami

O efektivitě kamer městského kamerového systému situovaného na území statutárního města Ostravy a jeho možnostech při předcházení a eliminaci trestné činnosti se bylo možné opět přesvědčit počátkem listopadu, kdy kamery situované na zastávce Nová Karolína v Moravské Ostravě pomohly strážníkům k rychlému dopadení pachatele krádeže mobilního telefonu.

Ve středu 1.listopadu krátce po druhé hodině ranní zaregistroval strážník obsluhující kamerový systém na zastávce Nová Karolína v Moravské Ostravě podezřelé chování mladého muže.

Později zjištěný 33letý muž si vytipoval na lavičce spící mladou ženu, která měla v kapse svého kabátu z části viditelný mobilní telefon.

Jakmile se nenechavec ujistil, že mladá žena spí skutečně tvrdě, „šel na věc“. Nejprve se k poškozené přisedl a poté pravou rukou odcizil z kapsy mobil poškozené. Levou ruku pak použil k zakrytí krádeže.

Jakmile měl ve své moci mobilní telefon poškozené, ze zastávky odcházel pryč po ulici Umělecká a následně pokračoval na ulici Jurečkova. Ta byl zadržen hlídkou, kterou na místo ihned vyslal strážník obsluhující kamerový systém.

Jakmile zloděj zahlédl hlídku strážníků, odhodil odcizený mobilní telefon na zem a začal z místa utíkat. Protože nereagoval na zákonné výzvy strážníků k zastavení, byly po jeho dostižení proti němu použity donucovací prostředky.

Celá věc i se zadrženým mužem byla předána Policii České republiky.

Kamerový systém umístěný na území statutárního města Ostravy v současné chvíli čítá více než devět set čtyřicet kamer. Ty jsou pak obsluhovány celkem na jedenácti stanovištích.

Samotné kamery jsou situovány na důležitých dopravních tepnách města a ve vytipovaných lokalitách, kde je zaznamenáno větší množství zjištěných přestupků, páchání trestné činnosti a v místech, kde existuje reálné riziko vzniku situací, ohrožujících životy či zdraví občanů nebo hrozí škody na majetku.