Snaha skončila na břevně: Boleslav – Baník 1:0

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník se z Mladé Boleslavi vrací bez bodu. Domácí využili svou jedinou velkou příležitost, Vasil Kušej překonal Jiřího Letáčka a vyrovnat už se hostům nepodařilo. Jen Nemanja Kuzmanovič nastřelil břevno. Mladá Boleslav porazila Baník 1:0.

Vzájemné oťukávání z úvodních minut ukončil v 7. minutě Baník. Jiří Klíma udržel míč proti přesile, před šestnáctkou přiťukl Ladislavu Almásimu, a ten prostrčil do šestnáctky Davidu Buchtovi. Mladý záložník Baníku byl ale tísněn a před malým vápnem už se k pořádnému zakončení nedostal.

Domácí se dostali do první šance v 17. minutě a proměnili ji. Marek Matějovský poslal míč do šestnáctky Vasilu Kušejovi, ten bez váhání vypálil a jeho tvrdá střela z blízky z mírného úhlu skončila v brance Baníku.

Slezané se ve snaze o vyrovnání dostali v první půli k několika rohovým kopům a zablokovaným pokusům, do vyložené šance ale ne. Chvíli se naopak zdálo, že hosté půjdou ještě před pauzou do dvoubrankového vedení, ale gól Milana Škody, jenž hlavičkoval nechytatelně do protipohybu Jiřího Letáčka, nakonec po zásahu VAR kvůli ofsajdu neplatil.

Po pauze se jako první protlačil do střelecké pozice Nemanja Kuzmanovič. Uvolnil se ze sevření domácích, vystřelil z ostrého úhlu, gólman Mikulec ale už tak ostrý úhel vyběhnutém ještě zmenšil a ránu vykryl.

Z následného rohu hlavičkoval Eneo Bitri vedle.

Druhý poločas se proměnil de facto ve hru na jednu branku. Na tu domácí. Baník hledal prostor k nebezpečnému zakončení a v 73. minutě ho našel. Po rohovém kopu hlavičkoval Nemanja Kuzmanovič a jeho tečovaná střela skončila na břevně!

O chvíli později Nemanja Kuzmanovič odcentroval zleva, našel volného Daniela Smékala, ten ve vynikající pozici hlavičkoval prudce, ale nad.

Daniel Smékal hlavičkoval o chvíli později ještě jednou, znovu mimo a víc prostoru už Baník pro svou snahu vyrovnat stav nedostal.

Statistiky:

Poločas: 1:0
Branka: 17. Kušej. Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Arnošt. ŽK: Jawo, Kušej, Suchomel – Pojezný, Kuzmanović.