SNADNĚJŠÍ ORIENTACE U VOLEB DÍKY APLIKACI „KAM MÁM JÍT VOLIT,,

5. a 6. října se v Ostravě uskuteční komunální volby. O výsledku voleb rozhoduje až 251 tisíc voličů. Pro snadnější orientaci ve volebních místnostech vytvořil Magistrát města Ostravy přehlednou aplikaci s názvem KAM MÁM JÍT VOLIT. Tato pomůcka pomůže voličům najít svou volební místnost.

Komunální volby se konají letos od pátého do šestého října. Obyvatelé Ostravy a okolí budou rozhodovat o zastupitelích statutárního města Ostravy. Voliči, kteří mají potíže s hledáním jejich volební místnosti vytvořil magistrát Ostravy aplikaci KAM MÁM JÍT VOLIT. Díky aplikaci bude volba rychlejší a snadnější, bez zbytečných problémů. Pokud máte zájem a tato pomůcka je pro Vás užitečná, stačí si aplikaci stáhnout a zadat Vaši adresu (ulice + číslo popisné v levé horní části obrazovky) a následně s objeví volební místnost. V této místnosti budete volit. Veškeré informace o adresách a volebních okrscích jsou denně aktualizovány z informačního systému.

Aplikaci naleznete zde: https://volby.tmapserver.cz/#554821

Hlasovací lístky do voleb byly úředníky magistrátu ochráněny před proděravěním a poškozením. Tyto lístky jsou označeny barevným pruhem po levé straně. Při poškození hlasovacího lístku jej stačí vyměnit na městském úřadě podle místa trvalého bydliště. Další možností je výměna zničeného lísku přímo ve volební místnosti.

(ab)Zdroj:www.ostrava.cz