Slezané náskok neudrželi: Baník – Brno 1:1

30. kolo FORTUNA:LIGA, FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno, 1. května 2021 v Ostravě.

Dva góly byly k vidění v souboji Baníku se Zbrojovkou, pouze jeden však vstřelili Ostravané. Hosté jednogólové manko dotáhli, a tak se zrodil výsledek Baník – Brno 1:1.

První střelu na branku vyslal ve 4. minutě brněnský Antonín Růsek. Z první napálil míč, který k něm přiletěl z levé strany, trefil však prostor, v němž vládl Jan Laštůvka. A ten míč chytil.

Ze stejné strany přiletěl před branku Baníku vzápětí ještě jeden nebezpečný míč, který však prosvištěl před hranicí malého vápna, aniž jej kdokoliv zasáhl.

Pak už se Baník začal tlačit k brněnské brance. Centry Muhammeda Sanneha i Filipa Kaloče vypadaly nebezpečně. Stejně jako přímý kop Jiřího Fleišmana, který v konečném důsledku vyústil v zajímavý pokus Daniela Tetoura. Ten byl tečován, takže měl gólman Martin Berkovec co dělat, aby balon vytlačil na roh. A z něj se zrodila první gólovka. Prodloužený míč letěl až na zadní tyč, kde prostor zavíral David Buchta. Zblízka odkrytou branku přestřelil!

Pak se hra na nějakou dobu uklidnila, až ve 29. minutě přiťukl Adam Jánoš Danielu Tetourovi, který to zkusil z nějakých dvaceti metrů a jeho rána prosvištěla vedle Berkovcovy levé tyče.

A o chvíli později poslal zajímavou kolmici Filip Kaloč do šestnáctky Tomáši Zajícovi. Tomu scházel metřík, možná dva k tomu, aby míč chytil v ideálním střeleckém úhlu.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, kteří se najednou zdržovali na polovině Baníku déle, než tomu bylo v první půli zvykem. V 53. minutě si však smolný moment vybral stoper Zbrojovky Pavel Dreksa. David Buchta totiž vystihl jeho rozehrávku, prchnul sám na brněnskou branku a ač stíhán, zachoval klid a střelou o tyč otevřel skóre.

O chvíli později vymyslel Filip Kaloč svou druhou zajímavou prostrkávačku do šestnáctky Tomáši Zajícovi. Ten ji tentokrát dostihl relativně včas, ale byl z úhlu a gólman Berkovec mu nedovolil víc než vybojovat rohový kop.

V 69. minutě se zničeho jci ocitl v šanci Růsek. Na malém vápně však míč, který mu zleva přihrál Jan Hladík, netrefil.

A tak mohl udeřit Baník. Daniel Tetour ve výborné pozici minul, proti Martinu Fillovi zase včas zasáhl Berkovec.

V 74. minutě rozehrál Adam Jánoš rohový kop, na míč si naskočil Patrizio Stronati, hlavičkoval však přesně do Berkovce.

V 79. minutě přišlo vyrovnání. Značný podíl na něm měl brněnský Hladík, který tak dlouho operoval s míčem na noze na hranici pokutového území Baníku, až se mu podařilo vymyslet křížnou přízemní přihrávku ke vzdálenější tyči, kam si naběhl Peter Štěpanovský. A ten zblízka srovnal.

Nebezpečný byl o chvíli později i přímý kop Ondřeje Pachlopníka, který míč ze strany napálil před branku a zasahovat musel Jan Laštůvka.

_________________________________________________________________________

Statistiky:

Poločas: 0:0
Branky: 53. Buchta (samostatná akce) – 79. Štěpanovský. Rozhodčí: Hocek – Flimmel, Vaňkát. ŽK: Sanneh, Ndefe, Kaloč – Čermák, Růsek, Sedlák. Diváci: 617 (omezená kapacita).

Sestavy:

FC Baník Ostrava/ Laštůvka – Sanneh (46. Ndefe), Svozil, Stronati, Fleišman – de Azevedo (65. Fillo), Jánoš, Tetour (89. Śmiga), Kaloč, Buchta (65. Holzer) – Zajíc (78. O. Šašinka).

FC Zbrojovka Brno/ Berkovec – Bariš (75. Štepanovský), Dreksa, Pernica, Moravec – Čermák (63. Přichystal), Sedlák – Pachlopník, Texl, Fousek (63. Hladík) – Růsek.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava