Skok ze střechy si nakonec rozmyslel

Foto: Statutární město Ostrava, městská policie

Telefonát ženy na tísňovou linku 156 rozjel pátrání po muži, jenž se nejprve telefonicky nepohodl se svou přítelkyní a poté ji napsal SMS, ať se za něho rozloučí s jejich dětmi, neboť už nechce déle žít a vezme si život.

Ve středu 3. ledna po půlnoci oznámila na tísňovou linku 156 přítelkyně později zjištěného 39letého muže obavy o život svého přítele. Ten se s ní měl nejprve nepohodnout v telefonu a pak ji měl formou SMS oznámit, že končí se životem.

Jednou z lokalit, ve kterých strážníci pátrali po muži, bylo i místo v Ostravě-Hulvákách. To sdělila operátorovi linky 156 sama oznamovatelka. Právě na tomto místě pak byl muž zanedlouho hlídkou objeven.

Muž strážníkům uvedl, že jakmile viděl přijíždět hlídku, rozhodl se ze střechy slézt dolů. K záměru vzít si život strážníkům sdělil, že chtěl ukončit život skokem ze střechy nedalekého objektu. Příčinou měly být neustálé spory s jeho přítelkyní.

Strážníkům se díky empatickému přístupu a rozhovoru podařilo rozrušeného muže uklidnit a jeho záměr mu i zřejmě rozmluvit.

Provedená dechová zkouška prokázala, že muž je pod vlivem alkoholu. Přístroj ukázal 0,76 promile alkoholu.

Celou věc i s mužem si převzali kolegové z Policie České republiky.