Šance zůstaly nevyužity: Liberec – Baník 0:0

Gigli Ndefe z Ostravy - 25. kolo FORTUNA:LIGA, FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava, 3. dubna 2021 v Liberci.

Bod za bezbrankovou remízu si odvezl Baník zpod Ještědu. Mohl určitě vzhledem k výkonu, předvedené hře a šancím pomýšlet na víc. Ostravané bohužel neproměnili ani penaltu. A tak po skončení zápasu platilo: Liberec – Baník 0:0.

Už ve třetí minutě se po rohovém kopu dostal v pokutovém území k míči Martin Fillo. Vystřelil, ale mířil vedle. Stejný hráč dostal druhou šanci o chvíli později. Tentokrát to zkoušel z hranice šestnáctky, jeho tečovaná střela skončila pro změnu nad.

Baník byl od úvodu aktivnější, další zajímavé situace vytvořili v pokutovém území Jan Juroška či Tomáš Zajíc.

Domácí zahrozili poprvé ve 13. minutě, Martin Koscelník pálil z nebezpečné vzdálenosti tvrdě, ale mimo.

Ve 22. minutě zakroutil domácí Michal Faško přímý kop z pravé strany na branku Baníku, Jan Laštůvka si míč stáhl pro sebe.

Dobrá příležitost se naskytla ve 29. minutě Jiřímu Fleišmanovi. Hra se rychle přenesla na jeho levou stranu, dostal míč, měl prostor, z nebezpečné vzdálenosti vypálil, ale mimo.

Ve 34. minutě poslal Gigli Ndefe vynikající centr z levé strany, Tomáš Zajíc na malém vápně hlavou míč nezasáhl.

Pak nastala zajímavá situace. Gigli Ndefe zacentroval, míč přeplachtil domácího brankáře Knoblocha a skončil v brance. Jenže sudí Zelinka mezitím odpískal penaltu za faul Kamsa Mary na Daniela Tetoura. Gól tedy uznán nebyl a penaltu poslal Patrizio Stronati do tyče. Jeho následná dorážka uznána být nemohla, dopustil se totiž dvojitého hraní.

Chvíli na to měl velkou šanci Adam Jánoš, odražený míč napálil nad. Sudí Zelinka vzápětí odpískal další penaltu pro Baník. Po intervenci videoasistenta ji ale odvolal, protože domácí Koscelník nehrál rukou, jak se na první pohled zdálo, ale hlavou.

Hned po pauze poslal před libereckou branku centr Jiří Fleišman. Balon propadl k zadní tyči, kam naběhl Jan Juroška. Balon se před ním odrazil, Jan Juroška přesto dokázal hlavičkovat, Knobloch na čáře chytil.

Baník měl hru stále ve své moci, hlavička Martina Koscelníka po rohovém kopu, která šla těsně nad, byla ojedinělým nebezpečím ze strany Liberce.

Na druhé straně hlavičkoval o chvíli později Patrizio Stronati. Naběhl si na centr Jiřího Fleišmana, hlavou však mířil do Knoblocha.

V 76. minutě vystřelil Ondřej Karafiát, Jan Laštůvka míč v klidu chytil.

Hra se vyrovnala, další gólová šance už k vidění nebyla a Baník si tak z Liberce odvezl bod.

_________________________________________________________________________

STATISTIKY:  Poločas: 0:0, Rozhodčí: Zelinka – Paták, Nádvorník; VAR: Pechanec. ŽK: Mara, Jugas, Rondič, Karafiát, Mikula – Fillo (OVA). Hráno bez diváků.

SESTAVY:  FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Jugas, Pourzitidis, Mikula – Karafiát, Mara (46. M. Sadílek) – Pešek (69. Nečas), Faško, Mosquera (85. Fukala) – Rabušic (55. Rondič).  FC Baník Ostrava: Laštůvka – Juroška, Svozil, Stronati, Fleišman – Fillo (71. Holzer), Jánoš, Tetour (79. Kuzmanovič), Kaloč, Ndefe – Zajíc (79. O. Šašinka).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava