Renault CLIO v novém se představuje

V říjnu 2019 vstoupila na trh pátá generace nejúspěšnějšího francouzského automobilu všech dob! Nové CLIO je moderním i důstojným pokračovatelem ságy trvající bezmála 30 let, během nichž se celosvětově prodalo 15 milionů kusů tohoto modelu. Na regionální bázi začala novinku nabízet společnost BONO AUTO a.s. s pobočkami v Ostravě-Porubě, Frýdku-Místku a Šenově u Nového Jičína.

„Tři hlavní důvody, proč si vybrat nový Renault CLIO jsou tyto: Jde o stylový malý vůz s možností personalizace, má revoluční interiér s prvotřídními materiály a moderní asistenční systémy pro klidnou a bezpečnou jízdu,“ uvádí Ing. Petr Jaroš, vedoucí prodeje BONO AUTO a.s.

Nové CLIO se zákazníkovi přizpůsobuje už nabídkou dostupných motorizací. „Motor SCe 65 znamená levný nákup i provoz, TCe 1000 nejvyšší univerzálnost a TCe 1300 maximální potěšení z jízdy. Blue dCi 115 je agregátem nejnovější naftové generace s nižší spotřebou a za několik málo měsíců přijde na trh i hybridní benzinový motor E-TECH),“ přibližuje Ing. Jaroš.

Nový Renault CLIO

– celková délka 4050 mm

– celková šířka s vyklopenými zpětnými zrcátky 1988 mm (1798 mm se sklopenými zrcátky)

– výška bez nákladu 1440 mm

– výška s otevřeným víkem zavazadlového prostoru (bez nákladu) 1979 mm

Renault dal novému modelu CLIO do vínku smyslné linie a stylový, celkově dynamický profil. „Dokáží ho zdůraznit i nové metalické laky,“ upozorňuje vedoucí prodeje BONO AUTO a.s. Již od první výbavy (Life) je Nové CLIO vybaveno světlomety LED Pure Vision s technologií Full LED. V nabídce je také verze výkonnější verze Performance s automatickým přepínáním dálkových světlometů pro ještě lepší viditelnost.

Za revoluční je pak označována proměna interiéru Renaultu CLIO páté generace. „Uvnitř vozu se počítá každý detail. Nové CLIO je vybaveno vysoce kvalitními materiály a vkusnými detaily. Kokpit je zaměřený na řidiče na pohodlných sedadlech si užijete jízdu, která bude inspirací pro vaše smysly,“ popisuje Ing. Jaroš. V nabídce se objevily i pakety personalizace interiéru včetně MULTI-SENSE systému s ambientním osvětlením.

Konstruktéři francouzského výrobce zapracovali i na asistenčních systémech. EASY PILOT poskytuje ještě větší klid během jízdy na dálnici nebo v husté dopravě – je schopný udržet vůz ve středu jízdního pruhu a ovládat podle dopravní situace rychlost až do úplného zastavení. Aktivní nouzové brzdění označuje automobilka za strážného anděla, který nad řidičem i pasažéry neustále drží ochrannou ruku, sleduje dění v dopravě a neočekávané situace. „Tento vůz nejen varuje, ale umí v nouzi dokonce i automaticky zabrzdit,“ upozorňuje Ing. Jaroš.

Nové CLIO má kameru k rozpoznávání dopravních značek, čímž může upozorňovat na aktuální omezení rychlosti. Dále disponuje systémy sledování mrtvého úhlu a přítomností vozů v něm i 360° kamerovým systémem usnadňujícím řízení a parkování prakticky kdekoliv.

„Pro nehody mysleli odborníci v Renaultu na bezpečnost na vše, co se týče bezpečí posádky: Zesílenou konstrukci, šest airbagů, opěrky hlavy s ochranou proti nárazu zezadu, bezpečnostní pásy s předpínači a omezovačem tahu,“ uvádí Ing. Jaroš. K segmentům bezpečnosti patří i poloautomatická parkovací brzda, aktivuje se s vypnutím motoru a uvolňuje sešlápnutím plynového pedálu po nastartování.

Se zavazadlovým prostorem o objemu až 391 litrů má Nové CLIO jeden z největších kufrů ve své kategorii. Je vybaven vyjímatelnou podlahou a dá se v něm po sklopení opěradel zadních sedadel vytvořit i naprosto rovná ložná plocha.

„S hands-free kartou Renault se dá odemykat, startovat i zamykat Nové CLIO s naprostou lehkostí. Přiblížíte se k vozu, jenž vás vítá zapnutím světel a automatickým odklopením zpětných zrcátek,“ informuje vedoucí prodeje společnosti BONO AUTO a.s. Cestování podle něj dokáže zpříjemnit i bezdrátová indukční nabíječka na smartphone, který stačí jen položit na nabíjecí místo na středové konzoli, nebo inovativní audiosystém s osmi reproduktory a integrovaným Fresh Air subwooferem navržený na míru ve spolupráci společností Renault a Bose.

(nm)