Při oslavách bude posílena tramvajová doprava

Masarykovo náměstí, Černá louka a Slezskoostravský hrad se stanou v pátek a sobotu 8. a 9. září dějištěm Historického reje, jednoho z vrcholů oslav 750 let od první písemné zmínky o Ostravě. Ke zdárnému průběhu akce přispěje i Dopravní podnik Ostrava, který zajistí pohodlnou dopravu účastníků oslav navýšením přepravní kapacity tramvajových a trolejbusových linek.

V pátek 8. a v sobotu 9. září budou kapacitně posíleny tramvajové linky číslo 4, 11 a 12, v sobotu 9. září bude navýšena také přepravní kapacita trolejbusové linky číslo 102. V pátek a v sobotu bude v době od 9.30 do asi 22.50 hodin tramvajová linka číslo 12 mimořádně zastavovat na zastávce U Hradu.

Historický rej bude slavnostně zahájen v pátek v 16.30 hodin na Masarykově náměstí kostýmovaným průvodem. Mimořádnou událostí bude v sobotu od 10 hodin Slavnostní mše svatá na Masarykově náměstí. Dvoudenní program, který nabídne historické, rytířské a šermířské souboje, jezdecké turnaje, ohňovou show, sokolníky, pouliční divadélka, ukázky dobových řemesel a řadu dalších atrakcí, vyvrcholí v sobotu 9. září ve 21.45 hodin na Slezskoostravském hradě vyhlášením vítězů kostýmové soutěže.

Podrobný program včetně informací k fotosoutěži kostýmů najdete na www.ostrava750.cz.

(nm) text a foto Ostrava.cz