Při nočním požáru rodinného domu museli hasiči dopravovat vodu pomocí dálkového vedení

Noční požár v městské části Koňákov v Českém Těšíně likvidovalo, v pondělí 8.1.2024, pět jednotek hasičů. Dům, ještě před příjezdem hasičů, opustily dvě osoby, kvůli špatně sjízdnému terénu museli hasiči nasazovat na vozy sněhové řetězy, pro dopravu vody na místo požáru bylo nutné zřídit dálkovou dopravu hadicemi.

Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů v 01:39 hod. Na místo zásahu byly povolány nejen profesionální jednotky hasičů ze stanic v Českém-Těšíně, Havířově a Karviné, ale i dvě jednotky dobrovolné, konkrétně jednotka z Českého-Těšína-Mostů, druhou dobrovolnou jednotkou pak byl Český-Těšín-Město.

Již při příjezdu první jednotky na místo události bylo zřejmé, že je rodinný dům požárem zcela zasažen. Hasiči, společně s pohotovostní službou, vypli přívod elektrické energie do domu, pro likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy. Zásah komplikoval, vzhledem k panujícímu počasí, těžce přístupný terén. Doprava vody tak probíhala nejen za pomocí automobilové cisterny přímo u rodinného domu, ale i za pomocí dálkové dopravy hadicemi. Požár se podařilo lokalizovat během čtyřiceti minut, dalších šest hodin pak trvala jeho samotná likvidace.

Přesná příčina vzniku požáru rodinného domu, ve kterém nebyl instalován autonomní hlásič požáru, je stále v šetření. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 1,5 mil. korun, hasiči uchránili hodnoty ve výši 500 tis. korun.