Poznávání, turistika, výlety i dobrodružství – veletrh Dovolená je tady

Výstaviště Černá louka Ostrava láká milovníky cestování, výletů, dobrodružství i odpočinku na veletrh cestovního ruchu Dovolená 2023. Uskuteční se v pátek a v sobotu, 3. a 4. března 2023, v pavilonu A. Na veletrhu se představí města, turistické destinace a projekty, ubytovací a wellness zařízení, turistické atrakce i cestovní kanceláře. Chybět nebude ani doprovodný program a losování o ceny.

Ať už volíte cestování na vlastní pěst nebo raději s cestovní kanceláří, na veletrhu si vyberete. Prezentovat se zde budou destinace, města a turistické projekty z České republiky, Slovenska, Polska a Chorvatska. Cestovní kanceláře budou nabízet poznávací i odpočinkové zájezdy nejenom po naší zemi, ale také do Itálie, Maďarska, Chorvatska, Španělska či Švýcarska.
Své služby nabídnou hotely penziony, zaměřené také na wellness, ale pokud máte rádi větší dobrodružství, vyzkoušet můžete ubytování v kempech, „Bez kempu“ nebo v bunkrech – o ubytování v bývalých válečných bunkrech se dozvíte mnohem více v rámci přednášek.
Krásy přírody, historii, muzea, hrady a zámky, sportovní vyžití i gastroturistiku můžete objevovat na stáncích měst a turistických destinací, jako jsou Centrála cestovního ruchu jižní Morava, Olomoucký kraj, Východní Morava, Česká Kanada, Opavské Slezsko, Śłąska organizacja turystyczna, Krajina Górnej Odry nebo NP Šumava. Představí se města Krnov, Litoměřice nebo Racibórz.
Vynechat by návštěvníci neměli Technotrasu, která sdružuje památky Moravskoslezského kraje zaměřené na řemesla či industriální minulost. Na jejím stánku si budou moci odnést malý suvenýr domů. Ruku v ruce s cestováním jde ochutnávání různých specialit. Doporučujeme navštívit foodtruck Śłaskie Smaki, kde vyzkoušíte různé polské speciality.
Součástí Dovolené 2023 bude i bohatý doprovodný program složený ze zajímavých přednášek či besed. Hned v pátek dopoledne pavilon provoní Chilliman a Tomáš Braczek z Hospůdky U Bobra svou živou kuchařskou show. V průběhu dne návštěvníky pozve na dovolenou či výlet Dolní Poohří nebo Lorkova vila. Přednášky se budou věnovat také vinařské turistice, dovolené v Polsku a na Slovinsku, Janským koupelím a návštěvníci se mohou těšit rovněž na Dakarské besedy s Tomášem Vrátným a Jaromírem Martincem.
Páteční program láká také na besedu Marie Machytkové, autorky knihy Sama v Tokiu, po které bude následovat autogramiáda. Za zmínku stojí program Česko-japonského kulturního centra, které připravilo módní přehlídku kimona, ukázky aikado a karate a ochutnat zde díky jejich kavárně Heiwa můžete i tradiční japonské pokrmy. V průběhu programu bude probíhat losování o hodnotné ceny, například poukazy na pobyty.
Generálním partnerem veletrhu je Moravskoslezský kraj a Ostrava!!!
Předprodej vstupenek za zvýhodněné ceny bude probíhat do 2. března, a to ONLINE formou na www.dovolenaostrava.cz nebo osobně v infocentrech Ostravainfo. Poté budou vstupenky k dispozici na místě v pavilonu A, a to po celou dobu konání festivalu (pá 10:00 – 18:00, so 10:00 – 17:00).
Vstupné na místě:
Vstupenka na veletrh Dovolená platí také na Knižní festival Ostrava.
Zdarma děti do 5 let vč., doprovod ZTP/P.
Na akci platí Černá karta 2023.
Dvoudenní vstupné:
200 Kč dospělí
100 Kč děti od 6 let včetně, studenti (platný studentský průkaz), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP, ZTP/P
460 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

Jednodenní vstupné:
110 Kč dospělí
60 Kč děti od 6 let včetně, studenti (platný studentský průkaz), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP, ZTP/P
25 Kč hromadný vstup pro školy (min. 15 osob)
260 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)
Veškeré podrobné informace najdete na webu www.dovolenaostrava.czFB události a Instagramu @dovolenaostrava.