Pořadatelé hudebního festivalu strávili Štědrý den v dětském domově

Organizátoři hudebního festivalu Beats for Love navštívili na Štědrý den děti v Dětském domově Vizina ve Slezské Ostravě. Cílem bylo děti v průběhu vánočního času potěšit, věnovat jim čas a pozornost a také jim splnit jejich konkrétní přání. Na seznamu byly tablety, boty, panenky i koloběžky.

V průběhu roku žije v Dětském domově Vizina přibližně čtyřicet dětí, necelá polovina z nich zde zůstává i v období vánočních svátků. „Vánoce jsou pro děti z dětských domovů pochopitelně to nejnáročnější období. I když se celý rok dětem snažíme maximálně suplovat rodinu a pořádáme nejrůznější volnočasové, vzdělávací a rekreační aktivity, tak o Vánocích pociťují samotu nejvíce. Dobrovolníci tedy pro nás právě teď hrají extrémně důležitou roli,“popisuje Jan Effenberger, ředitel Dětského domova Vizina.

I proto se zástupci festivalu Beats for Love rozhodli pomáhat právě na Štědrý den. Navíc svou pomoc směřovali cíleně na konkrétní děti. S vedením Dětského domova Vizina se spojili už v listopadu a zjistili si individuální přání všech dětí, které v domově tráví Štědrý den. „Nechtěli jsme plošně nakoupit věci, které pak děti ve finále ani nepotěší. Záleží přece na tom, kolik je dítěti let, jaké má koníčky a co zrovna v daný moment řeší. Na seznamu se objevila elektronika, sportovní výbava, hudební nástroje nebo hračky,“ uvádí Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love. Konkrétně tak o Vánocích udělal on a jeho kolegové radost 18 dětem ve věku od 3 do 18 let, kterým nakoupil dárky v hodnotě 26.000 Kč.

Charitativní aktivity jsou jedním ze základních pilířů fungování festivalu Betas for Love. Na začátku prosince jeho pořadatelé předali výtěžek veřejné sbírky na podporu pacientů Oddělení kardiologie v Městské nemocnici Ostrava. V minulosti také zakoupili speciální komunikační pomůcku pro vážně nemocnou holčičku, darovali krev, uklízeli v zahradách seniorských domů a učili studenty DJ umění. Tým B4L

Odkazy:
www.b4l.cz  – oficiální webová stránka festivalu
www.facebook.com/beats.for.love – oficiální stránka festivalu na fb
www.facebook.com/events/340571099708416 – oficiální událost festivalu na fb

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje

(nm)