OSTRAVŠTÍ HASIČI OSVOBODILI KAVKU ZASEKNUTOU VE SLOUPU VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

Profesionální hasiči z Ostravy-Přívozu (HZS MSK) zachraňovali v úterý 16.4.2019 dopoledne v Ostravě-Hrabůvce kavku, která se zasekla v horní části sloupu veřejného osvětlení v Horní ulici, a to mezi třemi rameny, držícími samotná světla.

Protože sloup se nachází na staveništi, kde se rekonstruuje zdejší velké náměstí, museli hasiči vzít zavděk automobilovou plošinou Ostravských komunikací, hasičská výšková technika by totiž nebyla schopna četné výmoly proojet. A na nastavovací žebříky to bylo příliš vysoko.

Kavka se nechala hasičem v rukavicích vyvléci z kovového vězení bez větších protestů. Hasiči ji bezprostředně po záchraně zkontrolovali, zdali není zraněná, a pustili ji do trávy. Spokojená kavka se nakonec uvelebila na zbytcích vysekaných betonových kvádrů a v naprostém klidu zvědavě pozorovala, co že se to s tím jejím oblíbeným náměstím děje podivného.