Ostravské komunikace opravují Švermovu ulici

Foto: Ostravské komunikace a. s.

Švermovu ulici v městské části Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Až června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.

„Půjde o úplnou uzávěru pro všechny individuální motoristy. Provoz převedeme na objízdné trasy,“ uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř s tím, že provoz autobusů MHD ale zůstane zachován a bude řízen kyvadlově pomocí dočasných semaforů.

V okolí Švermovy ulice jsou také příjezdy k ČD Cargo, do areálu Českých drah a ke společnosti Saton. Všechny tyto firemní vjezdy a výjezdy budou dostupné, řídit je bude rovněž dočasná kyvadlová světelná signalizace.

Opravovanou silnici budou moci řidiči objet severním směrem ke Slovenské ulici, kde najedou přes mimoúrovňový kruhový objezd (spojující Místeckou a dálnici D1) na Místeckou ulici a budou směrováni dále na Mariánskohorskou a na napojení na stávající trasy. V případě, že auta, která pojedou od Slovenské ulice, minou veškeré informativní dopravní značení, budou odkloněna na Chemickou ulici, kde je bude čekat další navigace na objížďku.

Objízdná trasa pro směr Hlučín a na Chemickou ulici, je vedena po Mariánskohorské směrem ke kruhovému objezdu mezi Mariánskohorskou a Místeckou ulicí. Odtud pak po Místecké na okružní křižovatku Místecké ulice s dálnicí D1 a dále na Slovenskou ulici. Všude bude s předstihem umístěno dopravní značení.

(nm)