Ostrava uctí památku tří vojáků, dominanty města zhasnou

Ostrava uctí památku tří vojáků, kteří během hlídky po útoku sebevražedného atentátníka zahynuli v Afghánistánu. Ve středu 8. srpna v pravé poledne zazní na počest rotného Martina Marcina, desátníka Kamila Beneše a desátníka Patrika Štěpánka sirény.

Ve městě budou navíc ve středu po setmění zhasnuty tři největší ostravské dominanty, radniční věž, Most Miloše Sýkory a Bolt Tower. Osvětlení všech třech míst bude zhasnuto od středečního večera do čtvrtečního rána. Škála barev, kterou je možné při různých příležitostech měnit, zůstane nevyužita. Ostrava tak vzdá hold třem vojákům a připomene jejich nejvyšší oběť v boji proti terorismu.

Zleva Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek. FOTO: Ministerstvo obrany ČR

Vojáci Martin Marcinek, Kamil Beneš a  Patrik Štěpánek byli součástí jednotky, která převzala ochranu spojenecké základny Bagrám letos v dubnu. Do České republiky se měli vrátit letos v říjnu. Jejich ostatky dnes přepraví do vlasti vojenský speciál a na letišti v Praze Ruzyni se poté uskuteční pietní akt.

(nm)