Oslavy hořkosti znovu přesunuty. Radegast den proběhne až v roce 2022

Radegast den 2021, který měl být „odloženou“ oslavou 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích, se ani v letošním roce konat nebude. Hlavním důvodem je přetrvávající nepříznivá epidemiologická situace včetně výhledu na zbývající část roku. Slavnosti správně hořkého piva Radegast se proto přesouvají až na rok 2022.

Radegast den 2020 měl být oslavou 50 let hořkosti. Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace se akce přesunula na rok 2021. Stejný důvod a také nemožnost garance uskutečnit akci v plánovaném rozsahu pak stojí za přesunutím oblíbených slavností piva Radegast až na 27. srpen 2022.

  • Pivovar Radegast je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tis. lidí. Je součástí projektu Technotrasa, kam patří nejvýznamnější památky Moravskoslezského kraje.

„Hořkost k našemu pivu patří už od jeho začátků, avšak zrušení již druhého Radegast dne v řadě pro nás bylo velmi těžké. I když je toto rozhodnutí nelehké, věříme, že ho naši fanoušci pochopí, a naopak ocení to, že jsme ho udělali s dostatečným předstihem,“ říká Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast a dodává: „Věříme, že letošní rok bude posledním, ve kterém si každoroční setkání fanoušků správně hořkého piva Radegast nebudeme moci vychutnat,“

Peníze za zakoupené vstupenky na Radegast den 2020 a 2021 budou vráceny všem fanouškům s platnou vstupenkou prostřednictvím prodejce vstupenek Ticketlive. Jako poděkování za věrnost jim pivovar Radegast zajistí bezplatný vstup do Národního zemědělského muzea v Ostravě (až bude zase otevřeno) na výstavu 50 let pivovaru Radegast. Vstup zdarma platí až do konce roku 2021.

(nm)