Opilý řidič projížděl parčíkem po schodišti, spletl si cestu

Foto zdroj: Městská policie Ostrava

O neuvěřitelný kousek se postaral 57letý řidič, který v pondělí krátce před osmou ranní Ostravě-Porubě na ulici Květinová po požití alkoholu usedl za volant svého vozidla a vjel s vozidlem do parčíku, kde svou jízdu nedobrovolně ukončil.

Podezřelou jízdu vozidla parčíkem oznámil na lince 156 náhodný svědek. Hlídka vyslaná na místo pak ve spodní části parčíku skutečně objevila nastartované vozidlo značky Dacia s rozsvícenými světly. Vozidlo jevilo známky poškození, kdy bylo poškozeno zejména na pravé části, včetně prasklého předního nárazníku.

Ve vozidle strážníci nalezli později zjištěného 57letého řidiče. Vzhledem k tomu, že z mužova dechu byl cítit alkohol, hlídka pojala podezření, že vozidlo řídil pod vlivem alkoholu. Toto podezření následně potvrdila i provedená dechová zkouška, která ukázala 1,6 promile alkoholu v dechu.

Ke svému jednání řidič strážníkům uvedl, že si spletl cestu. Strážníkům pak rovněž popsal směr své jízdy z ulice Květinová až do svého nuceného zastavení. Z jeho popisu směru jízdy i ze stop na místě strážníci zjistili, že se řidič nevyhnul ani jízdě po namrzlém schodišti. Vzhledem k okolnostem případu si celou věc převzala Policie České republiky.

(nm) Zdroj: Městská policie Ostrava