OPAVA BYLA ZNOVU NAD SÍLY VÍTKOVIC

Ve druhém letním přípravném střetnutí se zrodila první porážka. Ve Štěpánkovicích v nádherné kulise, kterou vytvořilo i díky oslavám devadesáti let místního fotbalu více než tisíc fotbalových příznivců, podlehly Vítkovice silné Opavě 0:2.

Z pohledu Vítkovic byl zajímavější první poločas, tedy až na nešťastné zranění Jakuba Vichty, který s nepříjemně nakopnutou nohou musel už po polovině úvodní části hry odstoupit.

Vítkovice už i se čtveřicí fotbalistů Baníku, kteří se k týmu připojili na konci týdne (Honiš, Matěj, Ožvolda a Szotkowski), přežily úvodní nápor a dokonce sami mohly jít po deseti minutách do vedení, jenže Danu Ožvoldovi v premiéře v novém působišti vzal radost pohotový zákrok gólmana Fendricha.

Opavané, kteří ovládli i předchozí čtyři vzájemné zápasy v posledních dvanácti měsících, pak šli do vedení zásluhou chladnokrevného Jurečkova zakončení. Stejný hráč pak ještě do poločasu mohl přidat druhý gól, ovšem v brejku si na jeho kličku počíhal opět skvěle chytající Josef Květon.

Vítkovice nemusely jít o pauze do kabiny smutné, ovšem několik nadějných šancí a minimálně dva rychlé kontry ke kýženému konci nedotáhly.

Po pauze a prostřídání celé opavské jedenáctky to dlouho vypadalo, že by tým trenéra Romana Skuhravého mohl vyhrát i vyšším rozdílem, jenže Puškáč s Kuzmanovičem sami zahodili snad šest jasných šancí a podobně se vedlo i Mozolovi, který po kličce Květonovi netrefil odkrytou branku.

Trenéři Vítkovic nestřídali tolik hráčů v poločase záměrně, zbytek týmu měl totiž v nohách náročný dopolední trénink na soustředění v Háji ve Slezsku, po kterém došlo k domluvě, že do hry naskočí jen v případě nějakých nečekaných okolností.

Vítkovice zvedly hlavu až ke konci zápasu, ale na zformovanou opavskou obranu vyzrát nedokázali. A navíc z poslední střely v utkání, kterou vyslal Patrik Strnad, podruhé inkasovaly.

(rj) text a foto: MFK Vítkovice