Odkládali odpad, kde neměli

Foto: Městská policie Ostrava

Hned tři případy volně odloženého odpadu řešili ostravští strážníci v uplynulých dnech. Ve všech třech případech se jim podařilo i zjistit původce skládky, kterým teď hrozí tučná pokuta.                   

K prvnímu případu došlo v sobotu 25. června krátce po druhé hodině odpoledne ve Slezské Ostravě na ulici Heřmanická. Dva muži ve věku dvacet sedm a dvacet devět let odložili na veřejném prostranství dvě pohovky a další kusy nepotřebného nábytku.

Starší z mužů strážníkům při projednávání věci sdělil, že ví, že se to nesmí. Po vyklizení sklepních prostorů neměl auto na odvoz odpadu do sběrného dvora. Proto celou věc vyřešil odložením odpadu mimo místa k tomu určená.

Druhý případ řešili strážníci v Muglinově na křižovatce ulic V Korunce a Kotalova v neděli 26. června po desáté hodině večerní. Strážník obsluhující kamerový systém na kamerách zaznamenal muže, který vedle kontejnerů vysypal obsah koleček se zahradním a dalším odpadem. Vyslaná hlídka později zjištěného třicetiletého muže nalezla nedaleko místa, kde se nezákonným způsobem odpadu zbavil.

Ke třetímu případu nelegálně odloženého odpadu pak strážníci vyjížděli následující den v pondělí 27. června 2022 po desáté hodině večerní do Moravské Ostravy na ulici Petra Křičky. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že u kontejnerů na komunální odpad je odložena pohovka, skříně a další kusy staršího nábytku. Šetřením v místě samotném se strážníkům podařilo zjistit čtyřiceti pětiletého původce této skládky.

Všechny tři případy byly po zadokumentování oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednán. Mužům tak hrozí pokuta až do výše 100.000 Kč.

(nm)