Noví strážníci složili slib do rukou primátora

Foto: Městské policie Ostrava

Slavnostní slib do rukou primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury složilo v pátek dopoledne celkem 14 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Slavnostní akt proběhl ve foyer budovy ostravského magistrátu za přítomnosti primátora statutárního města Ostravy pana Tomáše Macury a ředitele Městské policie Ostrava pana Miroslava Plačka.

Z celkového počtu čtrnácti strážníků skládajících slib bylo osm žen a šest mužů. Jedním z nových strážníků je i Matěj Prieložný. K motivaci stát se strážníkem uvádí: „Hlavní byla chuť přispět k bezpečnosti obyvatel města, ve kterém sám bydlím. Na práci strážníka se mi líbí kontakt s lidmi, pestrost profese a možnost pomáhat druhým.“

Zařazení nových strážníků na služebny ve městě předcházel nejen tříměsíční rekvalifikační kurz zakončený zkouškou před komisí Ministerstva vnitra, ale i řízená praxe. V rámci této si své nově nabyté teoretické dovednosti vyzkoušeli v praxi pod vedením služebně starších kolegů.

Městská policie Ostrava stále provádí nábor zájemců o práci strážníka. V rámci běžící náborové kampaně pak uchazečům o tuto práci nabízí náborový příspěvek ve výši šedesáti tisíc korun a řadu dalších peněžních i nepeněžních benefitů.

Nejbližším termínem k nástupu do rekvalifikačního kurzu strážníka je 1. duben 2023. Bližší informace lze nalézt na webových stránkách Městské policie Ostrava www.mpostrava.cz.

(nm)