Noví ostravští strážníci složili slavnostní slib

Slavnostní slib do rukou primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala dnes dopoledne složilo celkem dvacet jedna nových strážníků Městské policie Ostrava.

Slavnostní akt proběhl krátce před polednem ve foyer budovy ostravského magistrátu za přítomnosti primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala a ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka.

Z celkového počtu dvaceti jedna strážníků skládajících slib bylo devět žen a dvanáct mužů. Slavnostní ráz akce pak podtrhla i přítomnost čestné jednotky Městské policie Ostrava.

„Ve městě nyní zajišťuje výkon služby 625 strážníků, doplnit chceme dalších 55 strážníků. Při výběrovém řízení mají uchazeči největší potíže při plnění testů fyzické způsobilosti a rovněž při psychotestech. Současně čelíme také významné fluktuaci strážníků do tří let od přijetí do pracovního poměru, neboť nové strážníky nezřídkakdy láká služební poměr u Policie České republiky a jiných složek, nabízejících výsluhové náležitosti. Nicméně naše městská policie má stabilní personální základnu, počet strážníků zajišťujících bezpečnost v Ostravě déle než 20 let je takřka 300,“ vysvětlil Jan Dohnal, primátor města.

Zařazení nových strážníků na služebny ve městě předcházel tříměsíční rekvalifikační kurz. V rámci tohoto si noví strážníci osvojili nejen právní normy potřebné pro výkon tohoto povolání, ale prošli také výcvikem v sebeobraně, střeleckou a taktickou přípravou. Nedílnou součástí absolvovaného kurzu bylo také získání dovedností v poskytování první pomoci nebo zvládnutí základů kriminalistiky a psychologie.

Kurz pak všichni noví strážníci úspěšně zakončili závěrečnou zkouškou před komisí Ministerstva vnitra.

„Městská policie Ostrava i nadále provádí nábor zájemců o práci strážníka a o nové zájemce máme trvalý zájem. Aktuálně pak běží již sto druhý rekvalifikační kurz, ve kterém se na práci strážníka připravuje jedenáct nových čekatelů,“ dodává ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček.

V rámci náborové kampaně pak Městská policie Ostrava uchazečům o tuto práci nabízí náborový příspěvek ve výši šedesáti tisíc korun a řadu dalších peněžních i nepeněžních benefitů.