Nová parkoviště pro stovky aut

Nová parkoviště umožní parkování stovkám řidičů. Ilustrační snímek: Lukáš Kaboň

Centru Ostravy odlehčí nová parkoviště na příjezdových komunikacích. U Dolu Hlubina vznikne ve dvou etapách parkoviště s 600 místy a u Místecké ulice další parkoviště pro 150 automobilů. V letošním roce začne výstavba parkoviště typu park & ride na Černém potoku.

Plochy u Dolu Hlubina v blízkosti podchodu k tramvajové zastávce a nedaleko klubu Heligonka se promění v odstavné parkoviště. „V první fázi od dubna letošního bude v tomto místě parkovat přibližně 200 automobilů, až dokončíme druhou etapu, parkoviště u Hlubiny pojme přes 600 aut,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák. Město počítá s tím, že parkoviště využijí řidiči jedoucí od Frýdku-Místku, Havířova a Karviné.

Město připravuje rovněž parkoviště, které pojme další automobily po zaplnění parkovacích míst u Dolu Hlubina. „Postavíme jej na křížení Moravské a Místecké ulice naproti čerpací stanice Shell. Jedná se o parkoviště typu park & ride. Řidiči na něm zaparkují a budou dál pokračovat MHD,“ řekl primátor Tomáš Macura. Hlídaná plocha se sociálním zařízením bude mít kapacitu 150 míst.

Další parkoviště typu park & ride začne v brzké době sloužit na Černém potoku u smyčky tramvají. „Stavba tohoto parkoviště začne ještě v letošním roce,“ dodal Tomáš Macura. Parkoviště budou využívat motoristé jedoucí do Ostravy od Hlučína a Opavy.

(nm) zdroj Město Ostrava, www.ostrava.cz