Nezaměstnanost klesá a je rekordně nízká

Bez práce je v Moravskoslezském kraji jen pět procent lidí. Nezaměstnanost stále klesá a je rekordně nízká. Další pozitivem je, že získání práce je nyní pro absolventy mnohem snazší než dříve. A šance výrazně stoupá s výší dosaženého vzdělání. Firmy o absolventy škol začínají mít enormní zájem.

Z pohledu kraje výborná zpráva, nezaměstnanost je na historicky nejnižších číslech, navíc klesala ve všech částech kraje. Meziměsíční pokles nezaměstnaných osob byl zaznamenán ve všech šesti okresech, největší pokles byl v okrese Opava, Bruntál a na Frýdecko-Místecku. Ve srovnání se zbytkem republiky už ale krajské výsledky tak oslnivé nejsou. Podíl nezaměstnaných osob stejný nebo vyšší než republikový průměr vykázaly čtyři okresy, a to Karviná, Ostrava, Bruntál a Opava.

Shánět lidem práci nebo naopak zaměstnavatelům pracovníky pomáhá také agentura Komfort s individuálním přístupem a kvalitním zázemím. Působí na tuzemském trhu práce stabilně již několik let. Komfort agentura práce je česká personální agentura vlastnící licenci udělenou MPSV. Pomohla již stovkám lidí při zprostředkování zaměstnání či brigád. Její nabídka práce pokrývá celou Českou republiku. Hledám práci, případně brigádu je nejčastější slovní spojení lidí, kteří se na firmu Komfort s důvěrou obracejí. V případě firem je to zpravidla –  hledám zaměstnance, hledám brigádníky, potřebuji profesionální zpracování mzdové agendy, chci dočasné přidělení zaměstnanců, nastavení efektivního využití.

Komfort agentura zajišťuje komplexní služby v oblasti personální podpory tuzemských i zahraničních podniků. Zaměřuje se nejen na dlouhodobou spolupráci ale i na mimořádné krátkodobé poptávky. Má odborníky s dokonalým přehledem o trhu práce a zejména spolehlivými partnery. Důvěru v poskytované služby si získává rovněž absolutní flexibilitou, kterou může poskytnout nad rámec standardu při řešení veškeré personální podpory.

(iv)