NADAČNÍ FOND BANÍKU ZNOVU POMOHL

Unikátní kamerový systém Polaris si díky pomoci Nadačního fondu Baníku mohl pořídit Baník Ostrava pro zlepšení komfortu výchovy mládeže. Půlmilionovou sumu, kterou si pořízení tohoto systému vyžádalo, pomohl uhradit právě Nadační fond. Baník Ostrava navíc zvažuje rozšíření působnosti tohoto Nadačního fondu o pomoc baníkovským legendám, které se ocitnou v nouzi.

Pořízení kamerového systému Polaris znamená pro Baník výrazné zvýšení komfortu péče o mládež. „Je to kamerový systém, kterým žádná jiná fotbalová akademie u nás nedisponuje,“ uvedl Petr Mašlej, ředitel mládežnického úseku Baníku Ostrava. „Jeho součástí jsou dvě kamery, které budou umístěny na hřištích u Základní školy J. Šoupala v Porubě. Celý systém obsahuje zajímavý analytický program. Je schopen nahraný záznam při opětovném přehrávání zoomovat a samozřejmě teď budeme moci i streamovat zápasy,“ uvedl Petr Mašlej. „Jedná se o technologii, kterou disponují nejlepší akademie v západní Evropě,“ řekl ještě šéf mládežnického úseku Baníku na konto investice, kterou klub mohl učinit díky pomoci Nadačního fondu Baník.

Ten zřejmě na popud rozhodnutí klubu rozšíří svou působnost. Dosud se zaměřoval především na baníkovskou mládež. To by se mělo změnit. „Chceme, aby Nadační fond Baníku dokázal v budoucnu pomoci i klubovým legendám. Osud hráčů, kteří v Baníku odvedli mnohaletou práci, nám nemůže být lhostejný a chtěli bychom umět v případě, že se ocitnou v životní nesnázi, pomoci,“ uvedl Martin Rak, obchodní a marketingový ředitel Baníku Ostrava. „Myšlenku nám vnuknul jeden z našich z partnerů, který nám nabídl rozšíření spolupráce o podporu tohoto záměru,“ dodal Martin Rak

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava