Na Beskydské pivní stezce se doslova rozjela hlavní sezóna, za pár dní začíná Pivobraní

Foto: Kohutka. DM Beskydy-Valašsko

Beskydská pivní stezka, která měří v součtu už úctyhodných 700 kilometrů, začala s nástupem hezkého počasí přitahovat cyklisty. „Začátek letošní hlavní turistické sezóny v Beskydech potvrdil, že jsme národem cyklistů a milovníků piva. Na Beskydskou pivní stezku navazuje soutěž o nejlepší zlatavý mok a nejlepší gastro zážitek. Už za pár dní začnou také velké festivalové akce, jako je od 21. 6. pestré dvoudenní Pivobraní v Novém Jičíně,” říká ředitelka Destinačního  managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko Monika Konvičná. Lidé podle ní oceňují i to, že přibyly navazující ubytovací kapacity v síti Beskydy Valašsko Carda atraktivity.

 

Například Pivovar Koníček otevřel nové návštěvnické centrum. Pivovar Ogar se dal do vaření úplně nového letního speciálu. Lidé mohou vychutnávat krajové speciality – nejen tekuté, ale také gastronomické, rozhodovat o tom, kde jim nejvíc chutná, a soutěžit o zajímavé ceny. Hlavní je ale spojit pohyb na čerstvém vzduch s návštěvou zajímavých míst, jakým je například do krajiny zasazený rám „obrazu“ na Ujmiskách, kolem kterého můžete zamířit do Beskydského pivovárku v Ostravici. Výhledu z Ujmisek vévodí nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysá hora, dále Ostrá hora, Smrčina  a Čupel.

Ilustrační foto-Monika Konvičná
Ilustrační foto. Autor: Monika Konvičná

Beskydská pivní stezka je zkrátka řada turisticky atraktivních tras. Stezka propojuje malé i velké pivovary, historické i ty nedávno otevřené. Vše je na ní provázáno tak, aby se návštěvníci dostali do hor, k historickým místům i k lokálním zajímavostem Beskyd.  „Krajová gastronomie se stále rozšiřuje a nabídka piva pamatuje i na cyklisty a cyklistky, řidiče a rodiče,“ vysvětlila ředitelka Konvičná, že je skutečně možné zcela bezpečně zažít pivní stezku s celou rodinou a na kole. Stačí si vybrat trasu.

 

Každou trasu na pivní stezce, která je celá přehledně popsaná i se všemi podrobnostmi a mapami na www.beskydyportal.cz, lze stáhnout do mobilních telefonů. Zahrnuto je i nejbližší ubytování na trase. Při plánování pobytu v Beskydech tak mohou návštěvnicí vybírat výlety a podle toho, jaký výlet zvolí, si pak vyberou i ubytování, kde zdarma obdrží Beskydy Valašsko Card. Ta je nabitá výhodnými vstupy na atraktivity, památky, do aquaparků a podobně.

 

„Nově do Beskydy Valašsko Card přibyla turisticky atraktivní místa, jako je Valašské muzeum v Přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Bobopark na Čeladné nebo Památník Josefa Kaluse také v Čeladné, kde je možné vidět například historickou obecní třídu nebo světničku pana řídícího,” uvedla Monika Konvičná.

 

Propojené turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety se zastaveními v pivovarech a minipivovarech a s gastro zážitky vytvořily Beskydy poprvé v roce 2017. Stezka nyní zahrnuje zmíněných zhruba 700 kilometrů a pivovary a pivovárky produkující více než 100 druhů piva.

(nm)