MLADÍ STOLNÍ TENISTÉ BOJUJÍ O EVROPSKÉ TITULY

Šimon Bělík bude usilovat hned o čtyři medaile. Foto: archiv

Ostrava hostí mistrovství Evropy juniorů ve stolním tenisu. Šampionát se koná s podporou města v porubské RT Torax Aréně a vstup pro diváky je zdarma.

Mistrovství Evropy juniorů ve stolním tenise se koná v porubské RT Torax Aréně od 7. do 16. července. O medaile se utká přes 600 hráčů. „Jsem ráda, že takto prestižní turnaj se koná po šesti letech opět v Ostravě. Pro mladé talenty jde o nejdůležitější turnaj roku. Věřím, že naši stolní tenisté získají medaile, velkým favoritem je Šimon Bělík, kterému jsem nedávno předávala ocenění za Talent roku při vyhodnocení ostravského Sportovce roku a kterému držím palce,“ řekla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Ostravský Šimon Bělík usiluje v kategorii kadetů hned o několik cenných kovů. „V evropském žebříčku jsem druhý a samozřejmě chci ve dvouhře získat medaili. Nejraději bych se utkal o zlato. Ve čtyřhře jsme nasazeni jako číslo jedna, takže také věřím, že získáme medaili, v mixu je podobná situace. V soutěži družstev budeme také bojovat o medaili, vždyť český tým je žebříčkově druhý v Evropě,“ vylíčil medailové naděje Šimon Bělík.

Juniorský evropský šampionát patří vůbec mezi největší akce, jaké se ve stolním tenise pravidelně pořádají. Hraje se ve dvou halách na 24 stolech. Stejný počet stolů je připraven pro trénink. Vstup je zdarma.

(nm) Zdroj: Město Ostrava