MHF LEOŠE JANÁČKA MYSLÍ NA VŠECHNY POSLUCHAČE

Ivan Ženatý, prezident MHF Leoše Janáčka. Foto: Tomáš Lébr

NABÍDNE VELKÉ SYMFONICKÉ KONCERTY I JAZZ

Z Janáčkova máje a Janáčkových Hukvald se u příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka stává Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Na skvělých tradicích vzniká nová kvalita, nová značka, nový rozměr, nový termín, ale stále dobrý a hlavně světový Leoš Janáček. Základní festivalovou osou jsou Hukvaldy a Ostrava – místa narození a úmrtí Leoše Janáčka a další města Moravskoslezského kraje.

32 festivalových dní, 8 měst a 32 koncertů – to je nabídka letošního ročníku, ve kterém zazáří osobnosti jako například houslista Julian Rachlin, dirigenti Krzysztof Penderecki a Christian Arming, pěvec Adam Plachetka, klavíristé Roman Rabinovich, Ivo Kahánek a Jan Simon, orchestry Camerata Salzburg a Litevský národní symfonický orchestr a další. Festival po dobu 6 týdnů uvede vedle velkých symfonických koncertů i ty komorní. „Letos se hudební festival nesoucí jméno geniálního hukvaldského rodáka rozkročil skutečně do široka. A to nejen svým časovým rozvrhem, ale především svým programem, který od premiér skladeb mladých autorů přes velké symfonické koncerty se symfoniemi Čajkovského či Beethovena až po jazzový podvečer, hukvaldské nokturno nebo baletní představení na hudbu Jarka Nohavici,“ dodává Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka.

Program festivalu a informace k prodeji vstupenek je na webu www.mhflj.cz., kde je možné si vstupenky zarezervovat nebo zakoupit online. Přes internet zakoupené vstupenky si budete moci vytisknout na své tiskárně. Prodejním místem v Domu kultury města Ostravy je Janáček Point (prodejní místo Janáčkovy filharmonie Ostrava). Uplatnění slev (STUDENT / SENIOR, ZTP, ZTP-P…) je možné pouze při osobním vyzvednutí vstupenek, nikoliv při nákupu online. Držitelům průkazů ZTP, ZTP – P je poskytnuta 50% sleva. U koncertů s jednotným vstupným mohou uplatnit slevu důchodci a studenti. Tyto slevy se nedají slučovat. Program festivalu a informace k prodeji vstupenek je na www.mhflj.cz.

(nm)