Městská nemocnice Ostrava spustila provoz odběrového místa

Městská nemocnice Ostrava (MNO) v pátek 20. března v 10 hodin dopoledne zprovoznila odběrové místo pro pacienty, s podezřením na nákazu koronavirem.

Otevřené bude v sobotu a neděli od 8 do 16 hodin. V příštím týdnu bude doba provozu upravena na základě vyhodnocení jeho fungování.

Odběrová ordinace je vyhrazena jen pacientům, kterým odběr po telefonické konzultaci doporučili hygienici. Ostatní klienti nebudou přijímáni. Stěry budou odebrány jen pacientům ve vozech, kteří v něm vjedou do stanu.

Na začátku týdne jsme měli k dispozici dva prázdné kontejnery a jeden obloukový stan. Ty jsme plně vybavili veškerým potřebným materiálem včetně osobních ochranných prostředků. Zároveň jsme vytvořili zázemí pro odběrové týmy. Nejsložitější částí bylo nastavit …“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

Mobilní stan s dvěma unimo buňkami je umístěn za Správní budovou v areálu nemocnice. Vjezd do areálu je určen z ulice Varenská a výjezd na ulici Hornopolní.

„Otevřením dalšího odběrového zařízení v Ostravě pomáháme řešit jedno z úzkých míst současného systému. Umožní zrychlit proces prověřování ohrožených osob na přítomnost COVIDU-19 a tím i rychlejší aplikaci odpovídajících opatření. Na jeho bezpečný chod …,“ dodal ostravský primátor Tomáš Macura.

(nm)