MĚSTO PRODÁVÁ ATRAKTIVNÍ POZEMEK V PAMÁTKOVÉ ZÓNĚ

Záběr na pozemek na rohu Švabinského a Porážkové ulice.

Nabízený pozemek na rohu Švabinského a Porážkové ulice v Moravské Ostravě může sloužit bytové výstavbě anebo může na něm být postaven multifunkční objekt.

Ostrava nabízí k prodeji pozemek, který se nachází v centru města na rohu ulic Švabinského a Porážková v městské památkové zóně. Pozemek o rozloze 579 m2 je snadno dopravně dostupný a je situován v přímém dosahu městské hromadné dopravy a služeb občanské vybavenosti. Bližší informace k nabídce jsou uvedeny na webu www.pozemky.ostrava.cz.

„Jedná se o stavebně zajímavý pozemek, který je v územním plánu určen pro bydlení a služby veřejnosti. Řešené území je z našeho pohledu vhodné doplnit zástavbou dnes existujícího bloku tak, aby odpovídal umístění v centru města,“ uvedl náměstek primátora Radim Babinec. Prodávaný pozemek se dá využít k výstavbě bytových domů, obchodů, služeb, objektu pro administrativu, stravování, ubytování, vědeckotechnologická zařízení, ordinace apod. Nachází se v širším okolí historického jádra města. Je situován na hranici území, které by se v budoucnu mělo stát novou ostravskou kulturní čtvrtí. V podstatě na dohled prochází obnovou budova bývalých městských jatek, která se do konce roku 2021 promění v Galerii moderního umění.  Další významnou institucí v blízkosti je budova Galerie výtvarného umění v Ostravě.

„Lhůtu pro předkládání nabídek jsme nestanovili, a navíc jsme si jako zastupitelstvo vyhradili právo kdykoliv tento záměr zrušit či rozhodnout o prodeji. Po zájemcích chceme, aby nám představili svůj investiční záměr a podali cenovou nabídku,“ doplnil náměstek primátora Radim Babinec.

Proluky, jejichž příkladem je nabízený pozemek, umožňují rozvoj města bez potřeby dalšího rozšiřování zastavěného území na okraji. Přestože je zástavba proluk v historickém prostředí poměrně obtížná, je jednou z priorit města. Proto jsou proluky, které jsou v jeho vlastnictví, postupně připravovány k zastavění.

(nm) Zdrouj: Město Ostrava