MĚSTO NABÍZÍ PRACOVNÍ MÍSTA PŘES NOVÝ KARIÉRNÍ WEB

Nabídku volných pracovních míst na magistrátu najdou zájemci o práci nově na webu fajnovepracoviste.cz. Zájemci na nich naleznou komplexní a přehledné informace včetně přihlášky a kontaktů.

Na těchto stránkách jsou soustředěny informace o volných místech, pracovní náplni, potřebné kvalifikaci, platovém ohodnocení, termínu pro podání přihlášky i o délce pracovního poměru, tedy zda jde o práci na dobu určitou či neurčitou. Zároveň je připojena přihláška, kterou zájemci o dané místo vyplní. Součástí balíčku informací jsou kontakty přímo na kompetentní osoby.

Aktuálně město hledá spolupracovníky na sedm pracovních pozic na dobu neurčitou a jednu na dobu určitou (fajnovepracoviste.cz).

Web obsahuje nejen přehled toho, co magistrát od svých zaměstnanců požaduje, ale také co nabízí, například zaměstnanecké benefity v podobě stravenek a podobně. Je na něm zveřejněn také certifikát k 1. místu v soutěži o nejpřívětivější úřad v Moravskoslezském kraji za rok 2019, který by měl být pro nové zaměstnance inspirací i závazkem. Uvádí, jak zaměstnanci magistrátu pomáhají ve veřejně prospěšných projektech či jakých akcí se účastní.

Nové webové stránky jsou nejen přehledné, ale zároveň mají vysílat jasný vzkaz zájemcům o práci, ale také veřejnosti, že úředníci magistrátu jsou lidé, kteří chtějí pracovat pro Ostravu a její občany a jejich práce je baví.

I nadále zůstávají volné pracovní pozice uvedeny na webu ostrava.cz na úřední desce, jak to magistrátu ukládá zákon č. 312/2002 Sb. Zákon o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů.

K letošnímu 1. září měl Magistrát města Ostravy 893 zaměstnanců, žen je už tradičně více než mužů, kterých je 1/3 z celkového počtu.

(ab) Zdroj: Město Ostrava