Lávka nad Bazaly se dočkala

Ilustrační foto: Ostravské komunikace

Společnost Ostravské komunikace rozběhla  práce na opravě  lávky ve Slezské Ostravě, která vede z ulice Nejedlého přes Českobratrskou u stadionu Bazaly. Hotovo má být příští podzim.

„Jde o rozsáhlou rekonstrukci a humanizaci v celkové hodnotě s DPH 39 milionů korun,“ upřesnil místopředseda představenstva Ostravských komunikací Miloš Novák.

Na lávce nad Bazaly chtěla firma začít pracovat už dříve, z důvodů prudkých výkyvů cen na trhu ale musela zopakovat výběrové řízení na nezbytné subdodávky.  Zásahy stavebníků budou rozsáhlé. Už dnes je jasné, že zatékáním do mostní konstrukce vzniklo značné poškození lávky. Musí se opravit i poškozená přístupová schodiště a rampy. Nové budou muset být izolace, povrchy i zábradlí. Lávka navíc dostane lavičky, truhlíky na zeleň a výhledové okno ve směru na stadion Bazaly.

„Letos budeme pracovat do konce listopadu a stihneme práce za 22 milionů korun. Po zimní technologické přestávce bychom chtěli pokračovat od dubna. Vše by mělo být hotovo v září 2023,“ doplnil Novák.

Akci financuje za svého rozpočtu statutární město Ostrava. Kromě lávky na Bazaly se příští rok změní i přilehlé zastávky MHD, které však bude samostatně realizovat městský obvod Slezská Ostrava a jím vybraný dodavatel.

(nm)