Kurnik Šopa Run, z hospody v Porubě až do Přívozu i zpět

Kultovní ostravská Kurnik Šopa Hospoda bude výročí založení obou svých poboček oslavovat ve sportovním duchu. Na sobotu 14. září vypsala běžecký závod v několika kategoriích, pro ty nejvytrvalejší například z Poruby až do Přívozu i zpět.

„Motto našeho pivně-charitativního běhu je: I hospoda má srdce! Kromě oslavy sedmého výročí otevření Kurnik Šopy v Porubě a druhého výročí otevření Kurnik Šopy v Přívoze podporujeme totiž organizaci ABC – Autismus bez cenzury – která pomáhá rodinám autistických dětí,“ oznámil spoluprovozovatel podniků Jiří Bajgar.

Pro ty nejlepší závodníky Kurnik Šopa Runners & Drinkers Club připravil 24 kilometrů. Běžecká rasa povede ze Šopy 1 v Porubě do Šopy 2 v Přívoze a zpět. 12 kilometrů má Chodecko-běžecká trasa vedoucí ze Šopy 2 do Šopy 1 a 7 kilometrů Kočárková trasa ze Šopy 1 k řece Opavě a zpět, ta je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

„Co vás čeká? Kromě trasy i kontrolní body s občerstvením, které je úměrné názvu našeho běhu Kurnik Šopa Run. Každý závodník obdrží na startu propriety potřebné pro zvládnutí kontrolních bodů. Náš charitativní běh je navíc propojen se Sousedskými slavnostmi u Oblouku v Porubě,“ prozradil Jiří Bajgar. Přihlásit na závod se dá na odkazu www.kurniksoparun.cz.

(nm)