Jste spokojeni s životem v centru ?

Ostrava, foto Jakub Mičovský

Jaká je kvalita života v centru Ostravy? Co obyvatele těší a naopak proč se z centra stěhují jinam? K zodpovězení těchto otázek vypracovala Ostravská univerzita dotazník, který využije ve svém výzkumu. Každý z obyvatel Moravské Ostravy a Přívozu se může do výzkumu anonymně zapojit.

Dodnes se neví, co přesně obyvatele do centra přitahuje, nebo naopak proč se z něj lidé stěhují pryč. A to byl jeden z důvodů, proč Ostravská univerzita nastartovala výzkum na toto téma. Zároveň poslouží pro zjištění spokojenosti současných obyvatel Moravské Ostravy a Přívozu.

Výstupem, který doloží důležité informace o kvalitě života v centru Ostravy, budou vyplněné online dotazníky. Na webu města budou zveřejněny do konce března a lidé se tak mohou do výzkumu anonymně anonymně zapojit kdykoliv z pohodlí svého domova.

„Ptáme se na motivaci k přistěhování do centra, na nynější spokojenost s životem v Moravské Ostravě a Přívoze, ale také na to, zda obyvatelé uvažují, že centrum opustí a proč. Díky spolupráci s městem doufáme, že oslovíme co nejvíce obyvatel, kteří nám dotazníky vyplní. Zjištěné výsledky mohou napomoci identifikovat hlavní výhody a nevýhody života v centru Ostravy. Díky výzkumu bude mít město lepší informace k případným řešením zjištěných problémů,“ vysvětlil hlavní důvody dotazníkového šetření mezi obyvateli Ondřej Slach, vedoucí výzkumu za Ostravskou univerzitu (OU). Dotazník vznikl v rámci spolupráce mezi Katedrou sociální geografie a regionálního rozvoje na Přírodovědecké fakultě OU a Magistrátem města Ostravy a obvodem Moravská Ostrava a Přívoz. Samotný výzkum je pak realizován s univerzitami z německého Lipska a Erfurtu.

Dotazník můžete vyplnit zde.

(nm) zdroj Město Ostrava, www.ostrava.cz