Hokejové Vítkovice přivítaly velmi zajímavou posilu

Několik týdnů se o tom spekulovalo, nyní je věc hotova. A fanoušci hokejových Vítkovic se mohou radost. Útočník Jakub Lev je definitivně hráčem ostravského klubu. Přichází z Plzně, s níž v roce 2013 vybojoval mistrovský titul a s klubem podepsal víceletou smlouvu. Šestadvacetiletý hokejista je na tuzemském trhu velice ceněným artiklem. Je to produktivní útočník, ale také fyzicky velmi dobře disponovaný hráč. A navíc držitel pozoruhodného rekordu. Dokázal odehrát 312 extraligových utkání v řadě. Bez jediné absence!

„V Plzni jsem byl od šesté třídy a zažil jsem tam přechod přes juniory až do áčka,“ řekl Lev pro klubový web.. „O Plzni nemůžu říct křivé slovo, ale změna k životu patří, měla by to být pozitivní věc, která mi pomůže. Rozhodl jsem se, že to s hokejem zkusím jinde a vybral si Vítkovice, věřím, že mne to posune dál. Počítám s tím, že budu mít stejný úkol, jaký jsem měl v Plzni, to znamená střílet góly, rozdávat přihrávky a celkově být platný pro tým. Moc se na tuto novou výzvu ve Vítkovicích těším,“ pravil Lev.

Jakub Petr, vítkovický trenér a generální manažer, je samozřejmě velmi spokojen, že takového hráče pro klub získal. „Už jsem před časem zmínil, že v otázce posilování kádru jsme šli cestou dodržení naší filozofie a koncepce s důrazem na zlepšení věcí, které nám dělaly v minulé sezoně problémy,“ pravil Petr.  „Jakub Lev přesně zapadá do našeho herního pojetí, navíc je to bojovný typ, který umí být produktivní. Vše do sebe v tomto směru zapadá. O jeho služby jsme stáli a i on sám projevil velký zájem stát se součástí Vítkovic,“ řekl Petr k přestupu Lva do Vítkovic.

(pd)