Hasiči v Nové Bělé vyprošťovali řidiče z příkopu

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pátek 16. dubna večer v Ostravě-Nové Bělé u nehody osobního automobilu.

Mazda se třemi cestujícími, který skončil v příkopu a zastavil se o betonový mostek. Hasiči museli opatrně vyprostit zraněného řidiče, hasičský speciál Tatra 815-7 Omars poté hydraulickou rukou vytáhl z příkopu i havarovaný vůz.

Nehoda se stala v pátek krátce před 18. hodinou. Do Nové Bělé ihned vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZSMSK) – ze stanic Jih a Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál Omars.

Hasiči zajistili havarované vozidlo před případným požárem, stabilizovali ho klíny a pomocí páteřní desky z něj šetrně vyprostili zraněného řidiče, kterého předali týmu ZZS MSK. Další dvě osoby byly venku z auta ještě před příjezdem hasičů.

Po zdokumentování nehody Policií ČR hasiči havarovaný automobil vyprostili Omarsem z příkopu a postavili na kola na vedlejší komunikaci. Dopravu na silnici řídili kyvadlově.Video ze zásahu: https://youtu.be/-zTgLxktd7w

(nm)